Dobra wiadomość to zła wiadomość?

Autor: Marta Majewska

19 Maj 2004
Artykuł na: 2-3 minuty
Czy pozytywna informacja, uwrażliwiająca odbiorców na przejawy harmonii i piękna życia codziennego jest atrakcyjna z punktu widzenia współczesnych mediów? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy dyskusji panelowej "Dobra wiadomość to zła wiadomość", która odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 maja w Warszawie. Spotkanie uświetni ciekawy performance.

W najbliższy czwartek, 20 maja o godzinie 14 odbędzie się spotkanie pod hasłem "Dobra wiadomość to zła wiadomość...". W programie spotkania znalazł się nietypowy performance: organizatorzy zaplanowali pranie prasy, z Pralką Franią w roli głównej.

Ważnym elementem spotkania będzie dyskusja panelowa z udziałem dziennikarzy, etyków i opiniotwórczych publicystów, którzy spróbują odpowiedzieć na pytanie czy pozytywna informacja, uwrażliwiająca odbiorców na przejawy harmonii i piękna życia codziennego jest atrakcyjna z punktu widzenia współczesnych mediów? Czy w medialnych przekazach pełnych sensacji i przemocy, jest miejsce na "dobre wiadomości"? Wystarczy obejrzeć wyniki konkursu World Press Photo, Pulitzera, Polskiej Fotografii Prasowej, a także zdjęcia z pierwszych stron gazet, żeby znaleźć wiele argumentów przemawiających za tezą, że we współczesnych mediach dominują obrazy pełne cierpienia, przemocy i okrucieństwa... Może jednak "Dobra Wiadomość" nie jest do końca "zła" z punktu widzenia wydawców?

Spotkanie odbywa się w ramach IV edycji kampanii społecznej Dzień Dobrej Wiadomości, której elementem jest także konkurs fotograficzny Dobra Wiadomość w Fotografii. Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest promowanie pozytywnego spojrzenia na świat. Prace należy nadsyłać do 15 czerwca, a więcej informacji można znaleźć w poprzednim artykule.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 maja o godzinie 14.00 w Centrum Konferencyjnym przy ulicy Smolnej 9 w Warszawie. Wstęp wolny.

Czytaj także:

Inauguracja II edycji konkursu Dobra Wiadomość w Fotografii 2004 czytaj...

Wystawa pokonkursowa I edycji konkursu Dobra Wiadomość w Fotografii 2003 czytaj...

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17