Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Im cieplej tym więcej okazji do doskonalenia swoich umiejętności. Początkujący fotograficy chcący profesjonalnie przygotować się do wakacji, mają niepowtarzalną okazję. Od 6 maja przez 2 miesiące drugą już grupę kursantów szkolić będzie mistrz fotografii przyrodniczej, Ireneusz Graff
Kurs fotograficzny według autorskiego programu Ireneusza Graffa rozłożony będzie na 10 spotkań dydaktycznych i kilka wypraw terenowych. Rozpoczęcie 6 maja 2004 r., a zakończenie w ostatnich dniach czerwca. Prowadzącym będzie sam autor, Ireneusz Graff, który przez ostatnie 5 lat pełnił obowiązki prezesa Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych. Nie oznacza to oczywiście zawężenia tematyki do tej jednej dziedziny fotografii. Program jest bardzo ambitny i obejmuje zarówno podstawy fotografii, zagadnienia sprzętowe i techniczne, jak i zajęcia w terenie, omawianie błędów czy zwiedzanie wystaw. Warto podkreślić, że kursanci mogą spodziewać się dużego nacisku na praktykę - teoria będzie ją tylko uzupełniać. Po szczegóły odsyłamy do poniżej informacji przygotowanej przez organizatorów.
Program:
Podstawowe informacje o fotografii
Porady warsztatowe:
* kompozycja
* oświetlenie i ekspozycja
* ostrość i nieostrość, tło
* ruch i długie czasy
Popularne tematy
Krajobraz
Przyroda
Architektura
Ludzie
Miasto nocą
Sprzęt:
* Analogowe aparaty fotograficzne
* Cyfrowe aparaty fotograficzne
* Obiektywy
* Wyposażenie dodatkowe
* Filmy
Problemy teoretyczne
Fotografia cyfrowa
Prezentacja i sprzedaż fotografii
Błędy fotograficzne
Zajęcia plenerowe
Wspólne zwiedzanie wystaw
Prezentacje, dyskusje i analiza prac
Kurs jest przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów, którzy pragną:
* poszerzyć swą wiedzę teoretyczną,
* poprawić warsztat,
* poznać różne techniki,
* przećwiczyć je na plenerach,
* poznać sposób pracy i dorobek innych fotografów,
* rozwinąć swoją wrażliwość, wyobraźnię oraz niezależność artystycznej.
Zajęcia koncentrują się na fotografii wykonywanej w warunkach plenerowych. Uczestnicy kursu otrzymają dyplomy po zrealizowaniu omówionych zadań i przedstawieniu zestawu prac pod koniec kursu. Planowana jest za kilka miesięcy kontynuacja kursu - wyższy stopień. Zajęcia w ciemni lub profesjonalnym studiu są dostępne za dodatkową opłatą.
To znakomita okazja, by przedstawić wykonane przez siebie zdjęcia i poddać je krytyce innych, to także okazja, by spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach, ale innych poglądach i doświadczeniach.
Niezbędne informacje techniczne i omówienia problemów teoretycznych oraz porady sprzętowe i warsztatowe ilustrowane są dużą ilością zdjęć - przykładów lub antyprzykładów - i ilustracji. W trakcie zająć są prelekcje, prezentacje i omówienia prac przygotowanych przez wykładowcę oraz prezentacje i omówienia prac przygotowanych przez uczestników, a także dyskusje.
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych oraz wymagań dotyczących wykształcenia czy posiadanego sprzętu fotograficznego. W trakcie spotkań można zapoznać się z szerokim wachlarzem sprzętu lub rezultatami posługiwania się nim, jednak słuchacze powinni posiadać własny aparat fotograficzny, wykonywać na bieżąco zdjęcia na zadany temat i prezentować je na spotkaniach - tylko tak można skorzystać z kursu w pełni.
Prowadzący i autor programu szkolenia:
Ireneusz Graff
Rozpoczęcie kursu: 6 maja 2004 r.
Czas trwania kursu: spotkania raz lub dwa razy w tygodniu wtorki i czwartki godz. 17.30-20.00 lub 18.00-20.30 przez 10 tygodni plus trzy plenery w weekendy i jeden po zajęciach (fotografia nocna). Szczegóły do ustalenie na pierwszych zajęciach.
Zajęcia dydaktyczne:
Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard, Warszawa, ul. Grzybowska 77 (budynek przy Towarowej z napisem Bellona)
Cena kursu: 380 zł
Zapisy, pytania: 22 457-03-01, 602 119-518, akademia@aster.pl