Przegląd polskich towarzystw, grup i klubów fotograficznych

Autor: Marta Majewska

23 Lipiec 2003
Artykuł na: 9-16 minut
Członkostwo w towarzystwach, grupach i klubach fotograficznych to doskonały pomysł na rozwijanie fotograficznych zainteresowań. Grupa mniej lub bardziej profesjonalnych pasjonatów może wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, wspólnie organizować plenery, warsztaty i wystawy. Przedstawiamy przegląd kilkunastu organizacji.

Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni"

Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni" działa aktywnie od 1972, organizując kilkadziesiąt wystaw fotograficznych rocznie, współpracując z organizacjami w Polsce i na świecie. Spotkania klubowe odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 w Domu Zdrojowym. Na stronie www.niezalezni.prv.pl znajdują się informacje o klubie i jego członkach.

miejsce spotkań:

Dom Zdrojowy

ul. Witczaka 5

tel. 4763151

Jastrzębie

niezalezni@wp.pl

Krakowski Klub Fotograficzny

Krakowski Klub Fotograficzny istnieje od 1955 roku, organizujący wystawy, konkursy "Fotograf miesiąca" i "Fotograf roku" oraz spotkania z fotografikami. Na stronie www.nck.krakow.pl/kkf/ nie ma niestety najnowszych informacji, ale można się dowiedzieć sporo o dorobku klubu.

adres korespondencyjny:

Nowohuckie Centrum Kultury

Aleja Jana Pawła II 232

31-913 Kraków

nck@nck.krakow.pl (do sekretariatu NCK)

tel. (12) 644-07-71

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne powstało w 1949 roku, początkowo jako Oddział Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, który był bezpośrednim kontynuatorem powstałego w 1947 roku Klubu Miłośników Fotografii Polskiej YMCA w Łodzi. Obecnie skupia ponad 100 członków. Informacje na temat historii, procedurze ubiegania się o członkostwo oraz aktualnie organizowanych imprez na stronie www.ltf.com.pl

adres korespondencyjny:

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

ul. Piotrkowska 102, 90-004 Łódź

tel. (042) 633 09 82

e-mail do prezesa, Krzysztofa Wojciechowskiego krzwojc@p.lodz.pl

Olsztyńska Grupa Fotograficzna

Od 2001 działa Olsztyńska Grupa Fotograficzna - grupa osób fotografujących, spotykających się i rozmawiających o fotografii. Spotkania odbywają się regularnie, ale informacje o terminach podawane są na stronie www.fotocoto.koneser.pl/ogf, gdzie dostępne jest także forum dyskusyjne Członkowie grupy spotykają się w olsztyńskich knajpkach oraz na plenerach.

adres korespondencyjny:

fotocoto@koneser.pl

Poznańska Grupa Fotograficzna

Członkowie Poznańskiej Grupy Fotograficznej spotkali się po raz pierwszy w listopadzie 2000 roku. Do tej pory spotykają się głównie na wspólnych plenerach i na liście dyskusyjnej, o której szczegółowe informacje podano na stronie pgfoto.terramail.pl Jest tam także dużo informacji o plenerach.

adres korespondencyjny:

pebro@silesianet.pl

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne

W 1945 roku w Radomiu został utworzony Klub Fotograficzny, który w 1947roku przemianowano w Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Po jego reorganizacji w 1961 powstało Radomskie Towarzystwo Fotograficzne, które działa do dnia dzisiejszego. Członkowie RTF spotykają się w każdy wtorek w godzinach od 18.00 do 20.00. Na stronie www.republika.pl/rtf znajdują się informacje o aktualnie organizowanych wystawach i konkursach.

adres korespondencyjny:

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne

Klub Środowisk Twórczych "ŁAŹNIA"

ul. Żeromskiego 56,

26-600 RADOM

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
10
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4