Fotografia w Twórczych Bieszczadach

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Styczeń 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Na dwa marcowe weekendy (4-6 oraz 25-27.03) organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com zaplanowali kolejne edycje spotkań z fotografią "Fotografia w Twórczych Bieszczadach". Zasadnicza część zajęć obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z fotografią plenerową, jako niecodzienny dodatek uczestników czekać będą też mini-zajęcia z rękodzieła.
fot. Ewa Kuszyk

Kompleksowe zajęcia - warsztaty fotograficzne prowadzone są w formie wycieczek po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych - w okolicy (m.in. Solina, Myczkowce, Orelec). Weekendowe warsztaty rozpoczyna wykład poświęcony fotografii oraz degustacja karpackich win i nalewek. W sobotę wyjście na wschód słońca (dla zainteresowanych); między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna. Popołudniowo-wieczorna część programu to przejazd do najciekawszych obiektów fotograficznych w okolicy, zachód słońca, fotografia nocna, a po powrocie do Zagrody: mini-warsztaty ginących zawodów. Możliwe ognisko i/lub oglądanie i dyskusja nad zdjęciami wykonanymi w ciągu dnia. Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć podzielony na dwie części: wyjście plenerowe w najbliższe okolice oraz wykład podsumowujący warsztaty.

Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.

Warsztaty prowadzone są w formie wycieczek po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych w okolicy. Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija w Orelcu - miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonym przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. "Folkowy Fonogram Roku", nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).

Zapisy i rezerwacje.

Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: foto@zagrodamagija.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu i programie warsztatów znaleźć można na stronie: fotowarsztaty.com. Znajdują się tam również relacje i wiele zdjęć z już odbytych zajęć

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
5
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
17
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
13