Polski performance 1968-88

Autor: Marta Majewska

30 Kwiecień 2003
Artykuł na: 2-3 minuty
We wtorek, 6 maja we wrocławskiej Galerii Entropia zaprezentowany zostanie wykład i pokaz Tomasza Sikorskiego "Sztuka performance w Polsce 1968-88".

W Galerii Entropia we Wrocławiu zaprezentowany zostanie wykład i pokaz Tomasza Sikorskiego Sztuka performance w Polsce 1968-88

Jak pisze wykładowca, zaprezentowane zostaną początki (lata 60.) oraz gorący okres sztuki performance w Polsce: lata 70. i 80. z heroicznym i prawdziwie undergroundowym okresem pierwszych tygodni stanu wojennego. Pierwsza część wykładu ukazuje, w porządku chronologicznym, ogromną różnorodność sztuki performance tworzonej w Polsce w latach 1968-88 przez artystów polskich i zagranicznych. Część druga skupia się na twórczości performance wybranych artystów polskich (Jerzego Beresia, KwieKulik, Zygmunta Piotrowskiego, Zbigniewa Warpechowskiego, Krzysztofa Zarębskiego i innych). (Tomasz Sikorski)

Kwiekulik (Zofia Kulik i Przemysław Kwiek), performance "Polski duet" Pracownia Dziekanka, 1984 fot. T.Sikorski

Wiele spośród trzystu przeźroczy opatrzonych jest komentarzem autorów, przygotowanym specjalnie na potrzeby tego wykładu. Zdjęcia pochodzą głównie z archiwum warszawskiej Pracowni Dziekanka oraz z prywatnych archiwów artystów.

Wykład i pokaz Tomasza Sikorskiego Sztuka performance w Polsce 1968-88 odbędzie się 6 maja 2003 o godzinie 18 w Galerii Entropia (ul.Rzeźnicza 4,

tel/fax 071/3444 634) we Wrocławiu. Galeria, w której do 6 maja prezentowane są prace Józefa Robakowskiego Niebo czasu domyślnego, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 13-19.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
„IFF wciąż się rozwija, a już w przyszłym roku będzie obchodzić 10-lecie. Dlatego szukamy osoby, która pozostając wierna misji IFF, z odwagą i własną wizją programową wprowadzi IFF w...
4
Gael Bonnefon po raz pierwszy w Polsce - wystawa w Galerii Poprzeczna
Gael Bonnefon po raz pierwszy w Polsce - wystawa w Galerii Poprzeczna
Galeria Poprzeczna w Miechowie zaprasza na wystawę „niezapomniane” debiutującego w Polsce francuskiego artysty sztuk wizualnych Gaela Bonnefon. Wernisaż 8 lutego o 19.00.
8
Mniej marnowania, więcej fotografowania. Rusza „Waste not, snap a lot”
Mniej marnowania, więcej fotografowania. Rusza „Waste not, snap a lot”
Weź udział w konkursie „Waste not, snap a lot”, który ma promować zrównoważone podejście do konsumpcji. Do wygrania aparat i drukarka Instax Wide oraz roczny plan Adobe dla fotografów.
6