Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
W starej tradycji przedchrześcijańskiej podczas comiesięcznych krwawień kobiety wycofywały się ze społeczeństwa do bezpiecznego miejsca, zwanego "Czerwonym Namiotem". Tam z dala od codziennych obowiązków razem wsłuchiwały się w rytm swojego ciała, doświadczały bliskości z innymi kobietami oraz opiekowały się sobą. Był to czas w którym wspólnie mogły celebrować czas miesiączki.
We współczesnych czasach, tradycja ta zaginęła. Podczas wernisażu każda kobieta będzie mogła doświadczyć symbolicznego przebywania w przestrzeni "Czerwonego Namiotu", tak jak kiedyś czyniły to nasze przodkinie. Oprócz tego uczestniczki będą mogły pozostawić w nim swój ślad. Ola Buczkowska, za pomocą polaroidu będzie fotografować kobiety, chcące wziąć udział w projekcie. Wykonane w ten sposób fotografie zostaną dołączone do innych portretów i zawieszone w jednym ciągu, tak by utworzyły symboliczny krąg. Kobiety, które będą zdecydowane wziąć udział w projekcie, ale nie będą chciały dać się sfotografować mogą przynieść własną fotografię, swój portret, i same umieścić go w namiocie.
Także podczas wernisażu będzie można wysłuchać opowieści Natalii Miłuńskiej, która przybliży "Czerwony Namiot" jako przestrzeń kobiet różnych czasów i kultur.
Dodatkowo dla chętnych pragnących zgłębić temat, w sobotę 13 września odbędą się specjalnie przygotowane warsztaty poświęcone starej tradycji.
Projekt Czerwony Namiot
wernisaż wystawy: 11 września 2008 godzina 19
wystawa czynna do 5 października 2008
warsztaty: 13 września 2008
Galeria Luksfera
Ul. Ząbkowska 27/31, Warszawa