Aparaty
Czy DJI zaprezentuje aparat bezlusterkowy? Pierwsze plotki na temat potencjalnej premiery
Krzysztof Capała (1960-1998) był fotografem z powołania - zdjęcia zaczął robić już w szkole podstawowej, później stale rozwijając swoje umiejętności. W latach 1980-81 był fotografem dolnośląskiej "Solidarności". Dla tygodnika "Solidarność Dolnośląska" wykonał ponad 4500 zdjęć, które dokumentowały wydarzenia związane z solidarnościową rewolucją - ta część jego dorobku zostanie we wrześniu zaprezentowana na wrocławskim Rynku.
Prezentacja kilku interesujących autorskich cykli fotograficznych, jest próbą przybliżenia osobowości Autora, jego wrażliwości i sposobu obcowania ze światem i poszukiwania w nim światła. Światło będące tworzywem fotografii, jest głównym motywem jego zdjęć. Można powiedzieć, że wykorzystuje je w sposób klasyczny, od dawna w fotografii praktykowany. Robi to z pełną konsekwencją, starannie komponując obraz fotograficzny w "pentaconowskich" kwadratowych kadrach. Szuka go, wielokrotnie fotografując te same motywy w różnych porach dnia i warunkach oświetlenia.
Fotografuje symbole wrocławskiej architektury: ratusz, katedrę, zespół mieszkaniowy na pl. Grunwaldzkim - tzw. "sedesowce", pergolę koło Hali Stulecia, ale też wrocławskie ulice, mosty i podwórka. Tworzy przejmujące zdjęcia, oddające klimat miasta lat '80. Idealną scenerię do swoich eksperymentów odnajduje w podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Będzie tam wracał wielokrotnie, urządzając w podziemnych korytarzach, wraz z przyjaciółmi, trwające wiele tygodni plenery. - tekst dostarczony przez organizatorów wystawy.
Na wrocławskiej wystawie pokazanych zostanie około 40 czarno-białych fotografii Krzysztofa Capały.
Organizatorem wystawy jest Fundacja Niezależnej Agencji Fotograficznej Dementi.
Kuratorzy: Andrzej Łuc i Anna Łoś
Krzysztof Capała Fotografie
2 - 21.09.2008
wernisaż: 2. września o godz. 18:00
wystawa czynna codziennie oprócz poniedziałków w godzinach: 11:00 - 18:00
Galeria Awangarda
ul. Wita Stwosza 32, Wrocław