Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Bardzo cenną tradycją dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF jest coroczna wystawa w galerii prezentująca fotografie jej studentów. Tak jak w poprzednich latach ekspozycja składać się będzie z trzech części: wystawy roku podstawowego, warsztatowego oraz projektu zrealizowanego w pracowni Basi Sokołowskiej.
Fotografie studentów roku podstawowego to przede wszystkim prace wykonane w tradycyjnej technice czarno-białej. Oprócz prac z obowiązkowych, klasycznych tematów fotograficznych pojawiają się tu także własne pomysły absolwentów.
W drugiej części wystawy słuchaczy roku warsztatowego można będzie zobaczyć sporo projektów powstałych w wyniku własnych poszukiwań dróg artystycznych oraz realizacji powstałych w pracowniach autorskich takich artystów jak: Magdy Hueckel, Georgii Krawiec, Jowity Mormul, Tomka Sikory czy Pawła Żaka.
Osobną część ekspozycji zajmuje projekt Miasto i za miastem zrealizowany w pracowni Basi Sokołowskiej. Temat poruszający relację między miastem i obszarem zamiejskim został przez studentów zinterpretowany w odniesieniu do ich osobistych potrzeb i doświadczeń. W rezultacie, powstały prace pokazujące jak dynamiczny i niejednoznaczny jest obraz miasta i tego, co znajduje się poza nim.
Studium przywiązuje dużą wagę do opanowania tradycyjnej techniki fotografii, dlatego czarno-białe prace są wspólnym mianownikiem tej wystawy. Poza tym trudno znaleźć wiele punktów zbieżnych w pracach 66 słuchaczy roku podstawowego i warsztatowego. Ale nie o to w tej wystawie chodzi. Wręcz przeciwnie.
Prezentowane prace pokazują jak różne może być podejście do fotografii. Jak szerokie jest to medium, jak wiele każdy człowiek zainteresowany wynalazkiem Niepce i Talbota może jeszcze powiedzieć. I nie chodzi o wielkie słowa. Z jednej strony uczniowie ZPAF nie pretendują do miana artystów. Z drugiej, nie zgadzają się z twierdzeniem, że „wszystko już w fotografii zostało powiedziane”. A przede wszystkim nie starają się kogokolwiek naśladować. Prezentowane na wystawie prace są tak różne, jak ich autorzy. Jedne poważne, przemyślane, skupione. Inne zabawne, spontaniczne i proste. Wszystkie powstały dlatego, że ich autorzy mieli na to ochotę, ponieważ fotografowanie to ich pasja.
W tegorocznej wystawie biorą udział: Jan Ambroziewicz, Marta Ankiersztejn, Agnieszka Badeńska, Agnieszka Białczak, Jan Baronowski, Michał Bielicki, Anna Borys, Marta Bulońska, Julita Czachorowska, Lechosław Carnelli, Andrzej Cichocki, Marcin Ciołkiewicz, Małgorzata Dekempe, Maria Dębiska, Aleksandra Duralska, Marcin Federak, Magdalena Giedrojć, Martin Gorczakowski, Marek Górecki, Fryderyk Grodziński, Izabela Januszewicz, Aleksandra Iwulska, Tomasz Juźwiuk, Zuzanna Karczmarska, Aneta Klemke, Katarzyna Korza, Radosław Kosno, Justyna Kozakiewicz, Katarzyna Książczak, Agnieszka Kurella, Natalia Kuran, Elżbieta Kuszyńska-Nowicka, Aleksandra Leciejewska, Marcin Łazicki, Tomasz Malka, Paweł Mierzejewski, Maria Migurska-Szewczyk Konrad Mikołajczyk, Karolina Miller, Magda Mirowska, Agata Nieleszczuk, Joanna Olejnicka, Tomasz Oszczepalski, Sylwia Olszewska, Hubert Pluta, Ilona Pomaska, Katarzyna Piątosa, Anna Rajkiewicz, David Rojkowski, Gabriela Ruzicka, Agnieszka Rodowicz, Wojciech Secomski, Katarzyna Sęktas, Karina Skwara, Monika Smolińska, Michał Sobolewski, Małgorzata Szablewska, Adam Szkołuda, Izabela Szczepańska, Katarzyna Urbanek, Anna Urbańska, Zofia Wawrzyniak, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Anna Winiarska, Justyna Wołoszyn, Katarzyna Żuławska.
Opiekunami merytorycznymi i artystycznymi wystawy są Stanisław Fitak, Janusz Lirski oraz Basia Sokołowska.
Siódma Doroczna Wystawa Studium ZPAF
Wernisaż: 26 czerwca 2008 godzina 18
Wystawę będzie można oglądać do 8 lipca 2008
"Stara Galeria" ZPAF
Pl. Zamkowy 8, Warszawa
Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11-18