Aparaty
Wysyp zimowych promocji Fujifilm - aparaty z rabatem do 1075 zł
Opera w Ostrawie należy do najlepszych teatrów operowych w Republice Czeskiej, występuje tam wielu polskich artystów. Autor przedstawia na fotografiach poszczególnych wykonawców nie tylko w wykonywanych rolach ale też jako osoby prywatne w ich codziennym życiu. Przede wszystkim inspirujący są dla niego reżyserzy i dyrygenci przedstawień operowych.
Vojtěch Bartek fotografowaniem na serio Bartek zajmuje się już ponad ćwierć wieku. Jego najstarszym i najbardziej dojrzałym cyklem jest "Czarna pieśń", przedstawiający dewastację środowiska przemysłowego w regionie Ostrawskim. Bartek był jednym z pierwszych fotografów, którzy realizowali tematy ekologii o wiele lat wcześniej niż stało się to modne. Twórczość fotograficzna Vojtěcha Bartka jest tematem i stylem o wiele szersza, poza aktami i portretami i w ostatnim czasie znowu krajobrazami, powstałymi w ramach projektu "Lidé Hlučínska 90. let 20. století", obejmuje ponad 30 audiowizualnych programów, z których najbardziej znany jest program o obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.
Vojtěch Bartek przez wiele lat był organizatorem Krajowego Przeglądu Twórczości Audiowizualnej Diafon Opava, a w 1987 roku został Przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Diaporamy. Współorganizował wiele różnych wystaw i ekspozycji fotograficznych w Gabinecie Fotografii Śląskiego Muzeum Regionalnego w Opawie i w Morawsko - Śląskim Muzeum Narodowym w Ostrawie. Uczył i uczy fotografować na kursach, w szkółkach i szkołach. Głównie dzięki jego inicjatywie i ogromnemu entuzjazmowi, w 1990 roku Instytut Fotografii Artystycznej przy Związku Czeskich Fotografów został włączony do Wydziału Filozoficzno - Przyrodniczego w Uniwersytecie im. Masaryka a dziś Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.
Wystawa Vojtěcha Bartka
wystawa czynna od 21 maja 2008
Czeskie Centrum
Al. Róż 16, Warszawa