"Intymność" - zbiorowa wystawa w Galerii Fotografii pf

Autor: Michal Grzegorczyk

10 Styczeń 2008
Artykuł na: 4-5 minut
Galeria Fotografii pf zaprasza na zbiorową wystawę piątki dokumentalistów z Pracowni Dokumentu Fotograficznego poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych zatytułowaną "Intymność". Pracownię prowadzi dr hab. Piotr Chojnacki.

Poznańska Galeria Fotografii pf rozpoczyna nowy rok od wystawy "Intymność", złożoną z prac piątki dokumentalistów z Pracowni Dokumentu Fotograficznego ASP w Poznaniu: Agnieszki Kuli, Krzysztofa Myśko, Piotra Żylińskiego, Żakliny Piechanowskiej i Anny Gnyś. Pracownię prowadzi dr hab. Piotr Chojnacki.

W nadesłanych przez organizatorów materiałach możemy przeczytać, że pracownia zajmuje się poszukiwaniem obrazów, a przy ich pomocy formułowaniem wypowiedzi, które wyrażają odczucia i intuicje związane z czytaniem, rozumieniem i interpretację rzeczywistości. Szczególna uwaga zwrócona jest na zjawiska i procesy nowe, a także charakterystyczne dla współczesności. Podstawą pracy jest tworzenie obrazów przy wykorzystaniu różnych technik fotograficznych, których użycie podkreśla specyficzną interpretację przestrzeni i czasu przez medium fotografii.

fot. Anna Kędziora

Anna Kędziora (1982)

Z wykształcenia jest filologiem angielskim. Obecnie studiuje na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prezentowała swoje prace na wystawie indywidualnej pt. "Historie (nie tylko) rodzinne" w Wieży Ciśnień w Koninie (2007) oraz na wystawach zbiorowych pt. "Nieoczywiste" w Starym Browarze w Poznaniu (2007) oraz na "Festiwalu Sztuki Młodych Przeciąg" w Szczecinie (2007).

Agnieszka Kula (1986)

Studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz na kulturoznawstwie w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Gospodarczej w Bydgoszczy. Pokazywała swoje prace kilkakrotnie m.in. podczas V Przeglądu Fotografii Bydgoskiej w BWA w Bydgoszczy (2004). Interesuje się fenomenem ciała ludzkiego.

Krzysztof Myśko (1981)

W latach 2002-2004 studiował Ochronę Środowiska na UAM w Poznaniu.

Studia uniwersyteckie przerwał na rzecz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Przygotował projekt ruchomej galerii pt. "Galeria cisza", której celem jest zdobywanie przestrzeni użytkowych na potrzeby wystawiennicze. Jest związany ze "SLOT art festiwalem". Interesuje się filmem, montażem, fotografią dokumentalną i kreacyjną.

fot. Piotr Żyliński

Żaklina Piechanowska (1983)

W roku akademickim 2003/2004 studiowała filozofię na UAM w Poznaniu. Obroniła licencjat na kulturoznawstwie (specjalność: kultura audiowizualna i media) w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Studiuje również na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu

Piotr Żyliński (1983)

W latach 2002-2004 uczył się w dwuletnim Studium Reklamy Wizualnej w Kole. Następnie rozpoczął studia na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawiał swoje prace kilkakrotnie m.in. na wystawach w Pradze, Poznaniu, Lipsku i Lublinie.

Intymność Anna Kędziora, Agnieszka Kula, Krzysztof Myśko, Żaklina Piechanowska, Piotr Żyliński
Termin: 07.01 - 10.02.2008

Centrum Kultury "Zamek", Galeria Fotografi pf
ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj