Aparaty
Wysyp zimowych promocji Fujifilm - aparaty z rabatem do 1075 zł
W pierwszej części ekspozycji, zatytułowanej "Matryca: studium powierzchni", prezentowani artyści skupiają się na zewnętrznym wyglądzie rzeczy. Zazwyczaj przedstawiają przedmiot z dystansu, nawet jeśli znajduje się on bardzo blisko obiektywu. Najczęściej nie ukazują ludzi bezpośrednio, lecz tworzą ich portrety na podstawie pozostawianych śladów. Bardzo istotny jest aspekt formalny. Powierzchnia, faktura, struktura i sama czynność fotografowania są tematami ich prac.
Druga część - "Środowisko: przestrzeń społeczna" - to prace ukazujące konfrontacje, które czasem są pod kontrolą fotografa, czasem wynikiem przypadku, a czasem mieszanką obu tych czynników. Zdjęcia ukazują ludzi i ich miejsce w świecie. Skupiają się na przestrzeni społecznej tworzonej i użytkowanej przez jej podmioty.
"Media: relacje między obrazami", trzecia część ekspozycji, przedstawia rzeczy z perspektywy konstrukcji medialnej. Pojawia się tu temat "obrazu w obrazie". Zdjęcia nawiązują do estetyki pop, konfrontują kulturę niską i wysoką, używają ikonografii zaczerpniętej z masmediów i historii sztuki, a także współczesnych kodów kulturowych. Pojawiają się zdjęcia osób, jednak nie jako reprodukcje portretowe. Przedmiotem uwagi jest aspekt ich medialnej reprezentacji. Głównym zagadnieniem jest różnorodność sposobu percepcji.
Czwarta, dodatkowa część zatytułowana "Portrety filmowe: ruch obrazów" to seria filmów przygotowanych przez szwajcarską telewizję SF DRS idée Suisse ukazujących proces powstawania fotografii.
Wystawa PHOTOsuisse. Przegląd szwajcarskiej fotografii
Termin: 08.11.2007 - 07.10.2007
Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków