"Po/za rzeczywistością" w Galerii Lipińskiego

Autor: Marta Sinior

17 Lipiec 2007
Artykuł na: 4-5 minut
Trzecią wystawą w warszawskiej Galerii Lipińskiego będzie zbiorowa ekspozycja wykładowców i studentów Europejskiej Akademii Fotografii. Na wystawie zobaczyć będzie można fotografie georgi Krawiec, Aleksandry Polak, Filipa Przewoźnego oraz Piotra Wenclewskiego. Wystawa zatytułowana "Po/za rzeczywistością" zostanie otwarta 26 lipca 2007 roku.

Wystawa Po/za rzeczywistością jest trzecią fotograficzną ekspozycją w Galerii Lipińskiego. Powstała w maju b.r galeria zainicjowana została przez szwedzką firmę deweloperską Reinhold. Do tej pory można było zobaczyć ekspozycję Warszawa wokół kamienicy Lipińskiego połączoną z prezentacją prac absolwentów i wykładowców Europejskiej Akademii Fotografii oraz wystawę Południowy stan.

fot. georgia Krawiec

Poniżej zamieszczamy informacje o autorach wystawy:

georgia Krawiec (ur. 1972) jest m.in. absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen / Niemcy, gdzie studiowała w klasie Prof. Jürgena Königsa. Od roku 2000 pracuje jako niezależny artysta fotograf. Obok fotomontażu i różnych technik artystycznych analogowej manipulacji obrazu zajmuje się fotografią otworkową oraz technikami szlachetnymi. Od 2002 roku naucza Fotografii Eksperymentalnej i Technik Szlachetnych w Studium ZPAF oraz w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Prace fotograficzne georgii Krawiec znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i w Niemczech.

Jak napisała sama georgia Krawiec o projekcie "Niemcy w Polsce": Fotografie przedstawiają Niemców, którzy w czasie wykonania ujęć przebywali w bardzo zróżnicowanym kontekście w Polsce. W czasie od czerwca 2003 do października 2004 zostały sfotografowane 64 osoby, których 50 portretów weszły w skład serii. Ze względu na użyte do tego projektu aparaty otworkowe modele musieli wytrwać w bezruchu do 10 minut.

Zapraszamy na stronę internetową artystki: www.georgiakrawiec.net

fot. Filip Przewoźny

Piotr Wenclewski - absolwent Europejskiej Akademii Fotografii. Pracę dyplomową wykonał w 2006 roku w ramach Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem mgr Izabeli Jaroszewskiej.

Na wystawie zaprezentowany zostanie cykl Księgi piasku o którym tak opowiada autor:

Aby opisać historię ziarna piasku na wydmie trzeba by sięgnąć do początków Wszechświata. Skomplikowane teorie naukowe próbują od lat dać nam odpowiedź na pytanie jak doszło do tego, że powstała taka czy inna forma materii. Ale można go także nie opisywać, można po prostu zachwycać się jedynie tym, że ono tam JEST.

Kamera otworkowa jest tym narzędziem, które pozwala na znalezienie się w chwili gdzie przeszłości już nie ma a przyszłość jeszcze nie nadeszła. Czas oczekiwania podczas naświetlania jest często momentem kiedy w pełni odczuwamy jedność z otaczającą nas przestrzenią i radość z obecności właśnie w tym miejscu, które fotografujemy. Najważniejszym elementem jest więc sam proces powstawania zdjęć. Efekt końcowy uzyskany właśnie tak prostym urządzeniem zawsze nas zaskakuje i pozostawia wrażenie niedoskonałości.

Filip Przewoźny urodził się w 1985 roku we Włocławku. W 2006 roku uzyskał dyplom EAF u pani Izabeli Jaroszewskiej. Do tej pory brał udział w następujących wystawach: 2006 - Izabela Jaroszewska i uczniowie (galeria Luksfera), prywatna kamienica na Starej Ochocie (oprawa muzyczna- Maja Kleszcz), 2007 - uczestnik Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, Miesiąc Fotografii w Krakowie - solowa wystawa w klubo galerii Oko. Od 2007 związany jest z Galeria Latającą.

Cykl fotografii zatytułowany Stany świadomości przedstawiają emocjonalny pejzaż. Zdjęcia powstały podczas nocnych spacerów po Warszawie.

fot. Aleksandra Polak

Aleksandra Polak urodzona w 1982 roku w Radomiu we wspanialej i kochającej rodzinie od najmłodszych lat próbowała stworzyć swój świat w dwu wymiarze. Teraz zajmuje się fotografią.

Wystawa Po/za rzeczywistością

wernisaż wystawy: 26 lipca godzina 19
wystawa czynna do 6 września 2007

Galeria Lipińskiego
Aleje Jerozolimskie 63, Warszawa
galeria czynna codziennie w godz. 11-19

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj