Akcesoria
LaCie Rugged SSD Pro5 - 5300 MB/s w zapisie, czyli najszybszy przenośny dysk SSD na rynku
MFK. Jarosław Baranik fotografuje taniec współczesny współpracując z grupami tanecznymi w całej Polsce. 31 października w krakowskim pubie Alchemia odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej po prostu "Taniec współczesny".
"Wystawa jest wynikiem blisko czteroletniej współpracy z tancerzami współczesnych form tanecznych. Fotografie przedstawiają między innymi Eksperymentalne Studio Tańca "EST",
Teatr Otwartej Kreacji "TOK" i solistów podczas spektakli i w ich codziennej pracy." {(ITL|cytat z folderu Miesiąca Fotografii)]
Niezwykłe, czarno - białe i barwne prace Jarka Baranika łączą w sobie nastrój obu dziedzin artystycznego wyrazu. Oddanie ruchu na statycznym zdjęciu to nie lada umiejętność jednak autor ma tę przewagę, że jest pasjonatem zarówno fotografii jak i tańca. Na dodatek jest to współczesna forma tej sztuki, niełatwa w odbiorze dla laika, a przy tym piękna i zmysłowa. Na wystawie w pubie Alchemia przy Estery 5 w Krakowie między 31 października a 12 listopada będzie można przekonać się jak autor radzi sobie z tym trudnym tematem.
Jarosław Baranik ma za sobą kilka wystaw, między innymi podczas dwóch ostatnich edycji Krakowskich Spotkań Baletowych i kaliskiego Festiwalu Tańca Współczesnego. Ponadto może się pochwalić stałą ekspozycją w Staromiejskim centrum Kultury Młodzieży oraz udziałem w wystawie "Naga I" w Galerii Fotografii Klubu OKO, także w Krakowie. Ważnym wydarzeniem w karierze artysty była wystawa "Zatrzymania" w Nowohuckim Centrum Kultury. Prace tam prezentowane powstały w wyniku współpracy z tancerzami Teatru Otwartej Kreacji, Eksperymentalnym Studiem Tańca oraz Teatrem Gestu i Ruchu (Kraków). Część z tych fotografii będziemy mogli obejrzeć w Alchemii.
Pub "Alchemia", Kraków, ul. Estery 5, czynne od południa do 4. rano
Wernisaż rozpocznie się 31.10 o godz. 19.00, a wystawa potrwa do 12.11.
Wystawa Jarosława Baranika odbywa się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie (zobacz inne wystawy).
Zobacz stronę autorską Jarosława Baranika.