Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Ciągłość nieskończoności to tytuł wystawy podsumowującej dorobek artystyczny Zygmunta Rytki 1971-1999. Ekspozycja, zaprezentowana po raz pierwszy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2000 roku, wkrótce trafi do Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
Wystawa ta odbywa się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie
Wystawa pozwala przeanalizować ewolucję stylu Rytki już od lat siedemdziesiątych, kiedy zajmował się problemami medialnymi oraz analizą czasu (cykl Przedziały czasowe) i zagadnieniem manipulacji obrazem fotograficznym i telewizyjnym Bluff.
Tytuł wystawy został zaczerpnięty z jednego z cykli fotografii, zrealizowanego w roku 1984. Cykl Ciągłość nieskończoności razem z seriami Obrazy uzupełniające (1982) i Kontakt (1993) nawiązuje do analizy relacji między człowiekiem i naturą, między świadomością ludzką, a jej otoczeniem. Lata osiemdziesiąte w twórczości Rytki to nie tylko zainteresowanie przyrodą. Powstało wówczas wiele osobistych prac, które znalazły się w kolekcji prywatnej.
Lata dziewięćdziesiąte są kontynuacją osobistych, refleksyjnych prac, czego przykładem jest cykl Leżąc.
Twórczość z lat 1971-1999 łączą dwie rzeczy: białe kamienie z tatrzańskiej rzeki Białki i artystyczna niezależność.
Wernisaż odbędzie się w środę, 23 października o godzinie 18. Wystawa potrwa do 16 listopada w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie (ul. Józefitów 16, tel. 634 59 32, 633 06 37). Muzeum czynne jest od środy do piątku w godzinach 11-18 , w soboty i niedziele od 10 do 15.30. Bilety: 5 zł - normalny, 3 zł - ulgowy (w niedzielę wstęp wolny).
Więcej o wystawie na stronie Muzeum Historii Fotografii oraz w serwisie fototapeta.art.pl.