Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
O pracach Marcina Kurana czytamy w tekście autorstwa Wojciecha Rabiega:
Temat cmentarny w fotografii jest stale obecny, tym ciekawsza jest więc oryginalna i świeża propozycja Kurana. Obrazy, które czają się w kąciku oka, nigdy nie uchwycone, nie poznane. Wizja prawdy o świecie poza światem, prawdy, której liczne wersje - bardziej lub mniej wiarygodne rezydują w ludzkiej podświadomości. Autor wychodzi poza proste przywołanie wizji - kreuje tę nadrealność tworząc wrażenie zaledwie rejestracji zjawisk niedostępnych śmiertelnym. Wyobrażenie spostrzeżone mimochodem, częściowo zasłonięte, schwycone w niespodziewanym momencie. Wyobrażenie istot niezrozumiałych, innych, relacja z ich wielkich emocji. Część z nich znamy. Reszta pozostaje nienazwana, emanując nieziemską siłą. Kamienne postacie uczłowieczone w swych uczuciach a równocześnie odrealnione i niepojęte w nadludzkiej emanacji. Kuran proponuje, trwające zaledwie mgnienie oka, zderzenie z owym światem - od ożywienia, poprzez wybuch namiętności, przerażenia, wołania, aż do wyciszenia.... Kamienna zasłona znów opada.
Marcin Kuran urodził się w 1975 roku. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Kuran posługuje się głównie techniką wielokrotnej ekspozycji i autorską techniką deformacji koloru nadając swoją wizję otaczającej go rzeczywistości. Zdaniem autora, tylko po przetworzeniu obraz staje się mistyczną przestrzenią pełną osobistych znaczeń.
Więcej o autorze na stronie www.marcinkuran.com
Wystawa fotografii autorstwa Marcina Kurana prezentowana jest od 8 do 21 kwietnia 2006 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie przy ulicy Vincenta Van Gogha 1.