Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Masz ochotę stanąć przed obiektywem jednej z najbardziej znanych polskich fotografek? Weź udział w rekrutacji do projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol.4”.
Sesje portretowe wykonane przez znakomitych fotografów i fotografki, spotkania fotograficzno-teatralne, wystawa oraz filmy o portrecistach – to wszystko w ramach już czwartej edycji projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4”. Projekt odbywa się na styku sztuki fotografii i teatru, nawiązując do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to spotkanie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka.
W ramach projektu realizowane są unikalne sesje fotograficzne, w tym roku wykonywane przez Zuzę Krajewską, Michała Łuczaka oraz duet Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński – uznanych polskich artystów i artystki). Każdy z nich spotka i sportretuje 7 wybranych osób. Efektem spędzonego czasu będą zdjęcia portretowe będące wyrazem indywidualnego stylu twórców. Po wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością w Teatrze Powszechnym. Będzie to okazja do wysłuchania historii o metodach pracy, o autorskim sposobie na portretowanie, a ich rozmówcami będą twórcy ze świata teatru.
fot. Zuza Krajewska x LUSIA, autoportret
Zuza Krajewska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych fotografek, funkcjonująca w świecie mody, reklamy oraz sztuki. Obecnie jest również nową twarzą w obszarze reżyserii, gdzie wykorzystuje warsztat oraz wyśmienite zdolności storytelling'owe, by tworzyć spoty reklamowe, które angażują odbiorcę a jednocześnie przedstawiają produkt w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Krajewska jest twórczynią zdjęć do bestsellerowego edukacyjnego projektu Anji Rubik SexedPL oraz autorką książki "Będzie dobrze" (It should be OK), wydanej w ramach Kolekcji Wrzesińskiej (edycja 2018), którą zadedykowała „tym, którzy są zmęczeni podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory". Selekcja prac serii Imago, zrealizowanej w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu, została zaprezentowana podczas Photo London (Future, Visions, 2016), a następnie w Robert Capa Contemporary Photography Center (Golden Boundaries, 2017), Polnisches Institut Düsseldorf (Imago, 2018), Cokkie Snoei Gallery (Imago, 2019) oraz w licznych magazynach branżowych, lifestylowych i modowych, m.in. British Journal of Photography, Dazed & Confused, M Le Magazine du Monde, Vogue Italia. Za serię autorską Graceful (Boginie) została uhonorowana nagrodą KTR Best of Craft 2019. Klientami reklamowymi są m.in.: CCC, Reserved, Zalando, Yope, Netflix, ING oraz Vogue Polska.
Podczas prac nad projektem powstaną również filmy dotyczące sztuki portretu, których bohaterami będą zaproszeni fotografowie i fotografki. Zrealizuje je Piotr Małecki – fotograf, ale też reżyser filmów dokumentalnych.
Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 4" wszystkie wykonane fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie pt. „Portret osobisty vol. 4" w Instytucie Fotografii Fort w Warszawie a w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera filmów Piotra Małeckiego o tym samym tytule.
Właśnie startuje ostatnia rekrutacja w ramach tegorocznej edycji „Portretu osobistego”. Na sesje do Zuzy Krajewskiej można zgłaszać się od 9 do 22 sierpnia 2021 roku. Każde zgłoszenie powinno zawierać zdjęciowy portret lub autoportret osobisty, na którym widać osobę zgłaszającą się (portret może być wykonany samodzielnie lub przez osoby trzecie), swój numer telefonu oraz pisemną odpowiedź na jedno z dwóch pytań (można odpowiedzieć na obydwa):
Zgłaszać się można na kilka sposobów:
Więcej informacji: wszyscyjestesmyfotografami.pl