Galeria Bezdomna w Stoczni

Autor: Marta Majewska

30 Lipiec 2002
Artykuł na: 6-9 minut
Już w najbliższą sobotę w jednej z hal Stoczni Gdańskiej odbędzie się druga ekspozycja Galerii Bezdomnej. Podajemy kilka użytecznych informacji i rad, przygotowanych przez organizatorów, które pomogą zaplanować dojazd, pobyt i dobrą zabawę w Trójmieście.

Już w najbliższą sobotę w jednej z hal Stoczni Gdańskiej odbędzie się druga ekspozycja Galerii Bezdomnej. Poniżej podajemy wiele użytecznych informacji i rad, przygotowanych przez organizatorów, które pomogą zaplanować dojazd, pobyt i dobrą zabawę w Trójmieście.

Wystawa będzie miała miejsce w hali 89A Stoczni Gdańskiej. Znajduje się ona niedaleko Starego Miasta i Dworca Głównego - nie ma więc potrzeby zamawiać taksówek ani korzystać z komunikacji miejskiej. Spacer z dworca do hali zajmuje maksimum 10 minut.

Wejście do hali można znaleźć nie wchodząc na teren Stoczni - można tam dojść od ulicy Wałowej (na wysokości wylotu Aksamitnej, koło ośrodka zdrowia). Należy iść betonowym chodnikiem wzdłuż ceglanego budynku aż do czerwonej furtki, przy której mieści się hala. Poniżej prezentujemy mapkę, która pomoże trafić na wystawę, po kliknięciu na obrazek, na oddzielnej stronie otworzy się ona w większym rozmiarze. W razie problemów z dotarciem należy pytać o dawny klub "Kazamaty".

Wystawa GALERII BEZDOMNEJ w Gdańsku będzie trwała przez tydzień,
od soboty 3 do niedzieli 11 sierpnia włącznie
. Przedstawiamy plan całej imprezy:

  • sobota, 3 sierpnia, wieszanie prac od godziny 10 do 18. Wernisaż o 18, "Integracja" od godziny 20
  • od soboty 3 sierpnia do niedzieli 11sierpnia wystawa będzie czynna codziennie od 12 do 20. W tym okresie będą pełnione dyżury przy ekspozycji
  • niedziela, 11 sierpnia, od 16 do 20 - finisaż wystawy. Będzie trzeba zabrać zdjęcia i opuścić hale.

Ponadto w programie znajdzie się przygotowana przez Bezdomnych z Trójmiasta impreza. Z nieoficjalnych źródeł (w MKiDN) wiadomo, że na wystawie Bezdomnej w Stoczni Gdańskiej pojawi się "Łódź Kaliska".

Opis hali

Hala, w której odbędzie się wystawa, jest olbrzymia i cała przeszklona. W Fotopolis prezentowaliśmy fotografie wnętrz budynku o powierzchni 100 000 m kwadratowych. Mimo, że miejsca jest dużo więcej niż na Złotej, wieszanie prac może okazać się trudniejsze. Trzeba więc przygotować się na wszystkie możliwe ewentualności montowania zdjęć. Elementy konstrukcyjne hali są żelbetowe, ścianki działowe pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami ceglane i tynkowane. Jednak jest ich niewiele i większość powierzchni w salach zajmują okna. Oprócz podstawowego wyposażenia każdego Bezdomnika (młotek + gwoździe) przydać się mogą rożne przylepce, taśmy dwustronne, kity i inne. Warto również pomyśleć o zaopatrzeniu się w sznurki, linki, druty i haczyki, żeby móc podwiesić zdjęcia do biegnących na sufitach instalacji elektrycznych, do barierek itd.

Sala przy wejściu, fot. M. Szlaga

W hali nie będzie prądu i wystawa nie będzie oświetlona, co ze względu na duże przeszklenie nie będzie przeszkadzało. Ponieważ jednak cześć z Was przyjeżdża z instalacjami wymagającymi energii organizatorzy doprowadzą do kilku pomieszczeń prąd. Warto jednak zabrać ze sobą przedłużacze.

Oglądanie fotografii wnętrz Stoczni, publikowanych w Fotopolis, może podsunąć kilka kreatywnych sposobów powieszenia zdjęć (należy wziąć pod uwagę, że próbując wywiercić dziurę przy użyciu wiertarki w betonie można co najwyżej uszkodzić swój sprzęt.

Noclegi

Zachęcamy wszystkich do pozostania w Trójmieście przez cały tydzień trwania wystawy. Specjalnie dla Bezdomnych, na terenie Stoczni urządzona zostanie noclegownia (po co płacić za hotel, jeśli te pieniądze można wydać na filmy!). Będą to warunki spartańskie: kawałek miejsca na podłodze + prysznic + WC. Trzeba więc wziąć ze sobą karimatę lub materac, śpiwór, pastę + szczoteczkę do zębów, mydło, papier toaletowy itd. Na nocne imprezy i na wernisaż każdy powinien wziąć kilka świeczek.

WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE MAJA ZAMIAR SKORZYSTAĆ Z NOCLEGOWNI PROSZONE SĄ O ZGŁOSZENIE SIĘ DO JAKUBA WINIARSKIEGO via e-mail: jakubwiniarski@poczta.onet.pl lub telefonicznie: 0-602 418-831. Organizatorzy muszą wiedzieć, dla ilu osób trzeba przygotować miejsce. Poza tym noclegownia będzie na terenie stoczniowym i niezbędna będą przepustki do Stoczni.

Nowe logo Galerii Bezdomnej

Można również zarezerwować w Trójmieście hotel. Baza noclegowa znajduje się w Internecie na stronach www.gdansk.naszemiasto.pl, www.trojmiasto.com.pl, www.inyourpocket.com, www.gdansk.gda.pl, www.kocham.gdansk.pl lub gdansk.polska.com.pl. Warto zwrócić uwagę na noclegi w akademikach Politechniki Gdańskiej: porządnie, czysto i niedrogo.

Na tych stronach można znaleźć również wiele informacji o Trójmieście, w którym

8 sierpnia przypada św. Dominika , z jakiej to okazji od wieków w Gdańsku odbywa się Jarmark Dominikański.

Dojazd do Trójmiasta

Zbyt mało osób było zainteresowanych wspólnym wyjazdem autokarowym do Gdańska. Będzie trzeba organizować sobie transport samochodem lub pociągiem. Niżej można ściągnąć rozkład jazdy pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk - Warszawa.

Rozkład Jazdy PKP

Połączenia z innych miast dostępne są na stronie www.pkp.com.pl. Ponieważ jest to okres zmiany turnusów, bilet powinno się zarezerwować jak najwcześniej.

Jeśli ktoś wybiera się do Gdańska samochodem, ma wolne miejsce i chciałby zabrać ze sobą jakiegoś Bezdomnika, powinien skontaktować się z Jakubem Winiarskim via e-mail: jakubwiniarski@poczta.onet.pl lub telefonicznie: 0-602 418-831.

Chcielibyśmy również podziękować firmie SYNERGIA 99, która udostępniała halę na wystawę Bezdomnej. Dzięki ich uprzejmości przed halą będą przenośne toalety i cała impreza będzie ubezpieczona. Firma ta od 1999 roku zarządza i przyczynia się do rozwoju terenu tzw. Młodego Miasta oraz Stoczni w Gdańsku. Więcej o firmie i o Młodym Mieście można przeczytać klikając tutaj

Przypominamy uczestnikom wystawy na Złotej, że wybrane przez siebie zdjęciejeszcze przez tydzień można wysyłać na adres bezdomna@fotopolis.pl z dopiskiem WARSZAWA-ZŁOTA. Prace zostaną przedstawione w Galerii Fotopolis i złożą się na katalog z wystawy. Fotografie, które będą prezentowane w Stoczni już teraz można wysłać na ten sam adres z tytułem STOCZNIA. Zdjęcia powinny być w formacie .jpg, a dłuższy bok nie powinien przekraczać 600 pikseli

Zapraszamy do przeczytania innych artykułów o GALERII BEZDOMNEJ opublikowanych do tej pory w Fotopolis:

Artykuł o idei GALERII BEZDOMNEJ

Artykuł i fotograficzna relacja z wystawy w budynku przy ulicy Złotej

Artykuł o patronacie internetowym Fotopolis

Fotograficzna relacja i opis Stoczni Gdańskiej, 19.06.2002

Relacja z wernisażu Galerii Bezdomnej w Stoczni, 5.08.2002

Wybrane zdjęcia z warszawskiej edycji można oglądać w galeriach na naszych stronach: część 1, część 2 i część 3

Do zobaczenia w Gdańsku!

Ściągnij elektroniczny katalog z wystaw Galerii Bezdomnej w formie filmu QuickTime (.mov)

Warszawa, Złota, maj 2002

Gdańsk, Stocznia, sierpień 2002

Katowice, Szyb Wilson, październik - listopad 2002

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj