Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy do 8 listopada

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Wrzesień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku, produkcji, postprodukcji obrazu, a od tego roku również na fotografii.

Artykuł powstał we współpracy z AMA Film Academy

Krakowskie AMA Film Academy kształci zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Rok rocznie w AMA uczy się ok 200 studentów na kierunkach stacjonarnych i niestacjonarnych. Absolwenci znajdują pracę w branży filmowej i nie tylko. Ich filmy pokazywane są na festiwalach w Polsce i za granicą  (Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Krakowski Festiwal Filmowy, Etiuda & Anima, Festiwal Młodzi i Film Koszalin, Spello International Short film Festival, Just Be You Performing Arts Youth Film Festival USA, Forwardian Film Festival USA, CINERGO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL Grecja i wiele innych).

Wszystkie kierunki prowadzone w AMA wyróżnia wysoki poziom, kadra wykładowców oraz zaplecze sprzętowe. Kierunek Fotografia w AMA Film Academy jest kierunkiem artystycznym z dobrą bazą wykształcenia, jednocześnie o bardzo dużym nasyceniu praktyki dającej konkretny zawód. AMA ma własne studia fotograficzne i filmowe, różnego rodzaju i wielkości, dwie nowoczesne montażownie filmowo-fotograficzne, salę color correction, duży magazyn światła, duży magazyn sprzętu fotograficznego, filmowego, optyki. Nauka w AMA daje możliwość współpracy z kierunkiem Aktorskim, korzystania z plenerów, wnętrz fotograficznych, dekoracji w studio filmowym, studiów fotograficznych i przestrzeni Centrum Filmowego AMA.

Za program kierunku odpowiedzialni sąJacek Ura - laureat i dwukrotny finalista konkursu Grand Press Photo. Jacek współpracował m.in. z TVP, Orlenem, czy z RMF FM oraz Borys Makary, który jest jednym z najbardziej cenionych polskich fotografów. Artysta wizualny zajmujący się sztuką konceptualną, kreacyjną.  Swoje prace wystawiał m.in. na indywidualnej wystawie w paryskiej galerii Claude-Samuel, na wystawie zbiorowej FOTOFEVER w Musee du Louvre oraz w galerii NUE. Wielokrotnie nagradzany, między innymi w PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS, czy American Aperture Awards AX3.

Dlaczego warto?

Twoi wykładowcy to aktywni twórcy.

Na studiach często narzekamy na program nauczania i profesorów – że nudni, że na wykładach sama teoria i ciężko z nimi nawiązać kontakt. W szkole filmowej masz zajęcia z doświadczonymi  fotografami, operatorami, aktorami, specjalistami od oświetlenia… Z ludźmi, którzy znają się na rzeczy! Niejednokrotnie są to sławy znane w branży, w Polsce i za granicą. Mogą pochwalić się konkretnymi osiągnięciami, a przede wszystkim sporo Cię nauczą. Nie mówią przecież wytartych formułek – przeszli tę samą drogę, którą chcesz przejść Ty!

Masz zajęcia praktyczne z profesjonalnym sprzętem.

Aby działać w branży, musisz mieć praktyczne umiejętności w danej dziedzinie. A właśnie praktyka w szkole filmowej jest podstawą! To trochę inne podejście, niż na klasycznych uczelniach, gdzie studenci nieraz czekają na studia magisterskie, żeby w końcu mieć jakieś praktyczne zadania. Tutaj masz je od pierwszego dnia! I nawet jeśli sam na początku nie dysponujesz sprzętem, który pozwoli Ci działać, w szkole pracujesz z nim na co dzień. A często nawet możesz go wypożyczyć do domu. Patronat nad kierunkiem Fotografia objęła firma Canon, więc sprzętu będzie sporo.

Tworzysz portfolio na przyszłość

Jeżeli podstawą jest praktyka, to nie masz wyboru – musisz tworzyć! Własne prace i projekty zaliczeniowe. Bez tego szkoły filmowej nie skończysz. Być może będziesz narzekać w trakcie semestru na nawał zajęć – jednak gdy już uzyskasz dyplom ukończenia szkoły, będziesz szczęśliwy, że masz już gotowe portfolio! Spełni ono rolę Twojej wizytówki, którą pochwalisz się w branży, wypuścisz w świat i… będziesz mógł tworzyć coraz lepiej!

Znasz ludzi, których warto znać

Szkoła filmowa, to miejsce, w którym poznajesz zarówno profesjonalnych filmowców jak i ludzi, którzy tak jak Ty chcą tę pasję przekuć w swój zawód na całe życie. Każda z tych osób to cenny kontakt na przyszłość! Start w branży nie należy do łatwych. Dobrze zatem jest znać osoby, które mogą w przyszłości posłużyć radą, czy wsparciem w kolejnych projektach.

Łączysz przyjemne z pożytecznym

Uczysz się tego, co sprawia Ci autentyczną radość! Spędzasz długie godziny nad swoją pasją. Nabywasz niezbędną wiedzę bez poczucia straty czasu. Po prostu z przyjemnością idziesz na kolejne zajęcia, bo wiesz, że będziesz się dobrze bawić, a każdy kolejny dzień przybliża Cię do upragnionego celu - zostania twórcą.

Rekrutacja tylko do końca września

Jeżeli nie przekonały Cię jeszcze te argumenty, to zajrzyj na stronę AMA FILM ACADEMY w Krakowie. Sprawdź, jak uczymy oraz kto z Twoich ulubionych twórców prowadzi zajęcia w AMA. Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 trwa do końca września.

(fot. okładkowa: Borys Makary,  Prix De La Photographie Paris in category Advertising – Calendar for Krakchemia S.A. 2015 calendar, and honorable mention for OE Industry 2015 calendar)

{$in-article-newsletter}
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły