Jak powinna wyglądać edukacja w fotografii? Odpowiedź poznasz na dzisiejszym spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o…“

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…“. Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać opowieści Beaty Mendrek, Artura Solowskiego, Antoniego Kreisa i Wotolda Cichockiego. Start o 18:30 w Galerii Katowice.

Porozmawiajmy o... to stosunkowo nowy cykl poświęcony różnym zagadnieniom fotografii, który zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników tego medium. Organizowane przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski spotkania poruszają istotne kwestie i dają możliwość porozmawiania z zaproszonymi gośćmi i ekspertami w swoich dziedzinach.

Dzisiejsze spotkanie (28 maja), które odbędzie się o godzinie 18:30 w Galerii Katowice (ul. Św. Jana 10) będzie inne niż pozostałe wydarzenia tego cyklu. Z tematem przewodnim, którym tym razem jest edukacja w fotografii, zmierzy się nie jeden a aż czwórka prelegentów: Beata Mendrek, Artur Solowski, Antonii Kreis i Witold Cichocki. Każdy z bohaterów na swój sposób opowie czym dla niego jest fotograficzna edukacja i jak powinna wyglądać w praktyce. Wstęp na spotkanie, które poprowadzi Arkadiusz Ławrywianiec, jest oczywiście bezpłatny.

fot. unsplash.com

Beata Mendrek - urodzona w 1980 r. Absolwentka Policealnego Studium Fotograficznego oraz Wydziału RTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2008 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików - od roku 2011 członek Zarządu ZPAF okręgu śląskiego. Od roku 2009 wykładowca w Szkołach Fotografii w Katowicach i w Tychach, w zakresie Kompozycji Obrazu Fotograficznego, Estetyki fotografii oraz Technik Fotograficznych i Podstaw fotografii. Organizatorka i wykładowca kursów i warsztatów fotograficznych. W latach 2003 – 2006 założycielka i uczestniczka działań Grupy Fotograficznej NATECHWILE. Aktualnie, od 2014 – kuratorka NATECHWILE PROJEKT – program promocji „młodej fotografii” – wystawy i prezentacje młodych twórców.Od roku 2002 organizatorka i współorganizatorka wielu wystaw i projektów artystycznych, m.in. współpraca z Galerią Szyb Wilson, Galerią Czakram, Galerią Katowice ZPAF w Katowicach. W 2004 r. współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych EWNS w Katowicach. Prace w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych.

Artur Solowski - urodzony w 1976 roku w Cieszynie. Ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Katowicach oraz Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Absolwent studiów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku malarstwo specjalność fotografia. Nauczyciel fotografii. Współpracował z Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii „KONTAKT” w Cieszynie gdzie prowadził pracownię fotografii oraz Galerię Działań Twórczych Kontakt.

Antoni Kreis - urodzony w 1956 roku w Chorzowie. Artysta fotografik, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików, od 2005 r. nieprzerwanie pełni funkcję wice prezesa Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF. Przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej opiniującej kandydatów na członków ZPAF. Instruktor filmu i fotografii MKiS kat. I. W Szkole Fotograficznej FOTOEDUKACJA od 2006 r. Fotografuje od zawsze, ale tylko to co go zainteresuje. Nie lubi fotografii nudnej i schematycznej. W 1980 r. etatowy fotoreporter Zarządu Regionu Śląsko Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w Katowicach czego efektem były kłopoty osobiste, niechęć do polityków oraz szacunek dla fotografów podejmujących trudne tematy. Wielokrotnie w życiu zdradzany przez fotografię bez skrupułów zdradzał ją z poezją, muzyką, malarstwem i filmem.

Witold Cichocki - urodzony w 1966 roku, mieszka w Gliwicach. W 1989 roku ukończył Policealne Studium Fotografii w Katowicach Piotrowicach, jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 1994 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Wojewody Katowickiego dla młodych twórców w dziedzinie fotografii, a w 1995 roku Nagrodę Promocji Młodych Prezydenta Miasta Gliwice. Od 1990 roku prowadzi zajęcia z fotografii w szkołach technicznych, interesuje się fotografią dokumentalną, oraz fotografią architektury i krajobrazu.

zdjęcie główne: unsplash.com

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj