Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
Tylko przez 4 dni będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć z planu filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, nominowanego w tym roku do Oscarów w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia.
Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się „pomiędzy“ - to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie „Zimnej wojny“, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, które pokazują rzeczywistość filmu nieco szerzej - pozwalają na zanurzenie się w klimat opowieści Pawlikowskiego na nowo.
Jednym z głównych tematów zdjęć jest światło. Czasem mocne, kontrastowe, w kontrze, wyraziste, sceniczne, a czasem łagodne, miękkie - podobnie jak relacja, która łączy bohaterów tej historii. W trakcie wystawy zaprezentowany zostanie szeroki wybór zdjęć wykonanych na planie: dokumentujących świat przedstawiony, ale również jego kulisy.
Wernisaż odbędzie się 24 lutego o godzinie 18:00 w Leica 6x7 Gallery (ul. Mysia 3, Warszawa). Zdjęcia Łukasza Bąka będzie można oglądać przez 4 dni: Niedziela: od 12:00. Poniedziałek - Środa (10:00-20:00). 27 lutego o godzinie 19:00 w ramach finisażu odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Bąkiem oraz dyskusja z gośćmi specjalnymi o fotografii i filmie. Wystawa jest otwarta dla wszystkich (wstęp wolny). Jej organizatorami są: Leica 6x7 Gallery, producent filmu - Opus Film i Mysia 3.
Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów jak: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.