Aparaty
Pixless - 0,03 megapiksela fotograficznej frajdy
Dorota Buczkowska, Weronika Gęsicka, Andrzej Kramarz, Rafał Milach, Maciej Pisuk, Andrzej Tobis, Tomek Tyndyk to artyści, których prace złożyły się na wystawę „Dzień dobry”, która oficjalnie inauguruje działalność galerii Jednostka w nowej siedzibie przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Wernisaż 4 października.
Wystawa Dzień dobry to wyjątkowa wystawa, która będzie nie tylko oficjalnym otwarciem działalność galerii Jednostka w zupełnie nowej siedzibie, lecz także bedzie przywitaniem galerii z publicznością i z miejscem, a także prezentacją kierunków jej zainteresowań. Na wystawie znajdą się premierowe prace artystów współpracujących z Jednostką nawiązujące do tytułowego powitania i początku, a także dwie gościnne realizacje.
fot. Andrzej Kramarz, Bez tytułu, 2018
- Weronika Gęsicka zaprosi do korzystania z tajemniczej maszyny, Andrzej Tobis ujawni nowe hasło ze słownika polsko-niemieckiego, Rafał Milach przyjrzy się przestrzeni galerii, Andrzej Kramarz opowie o tworzeniu nowych lądów, a Tomek Tyndyk o ponownych narodzinach. Natomiast Maciej Pisuk przedstawi jedną z mieszkanek warszawskiej Pragi. Gościem specjalnym wystawy będzie Fundacja Archeologia Fotografii, która była poprzednią gospodynią lokalu przy Andersa 13. Na “Dzień dobry” Fundacja przywoła własne początki w tym miejscu z 2011 roku i działania, które zrealizowała wówczas Karolina Breguła. Spoglądając z szacunkiem i czułością na najbliższe otoczenie, zaprezentujemy obiekt Doroty Buczkowskiej zainspirowany Teklą Bądarzewską, patronką skweru, przy którym mieści się galeria. Chcemy, aby Jednostka była miejscem otwartym, przyjaznym, często i chętnie odwiedzanym przez publiczność - zaznaczają organizatorzy.
fot. Andrzej Tobis - Wulkan czynny, 2018 z cyklu "A-Z (Gabloty edukacyjne)"
Wernisaż wystawy „Dzień dobry” odbędzie się 4 października o godzinie 19:00 w nowej placówce Galerii Jednostka przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 listopada.
Galeria Jednostka - założona przez Katarzynę Sagatowską w 2017 roku w Warszawie, reprezentuje artystów różnych pokoleń o wyrazistych osobowościach i twórczości. Ambicją galerii jest inicjowanie projektów interdyscyplinarnych komentujących współczesne zjawiska. W polu zainteresowania są również działania na rzecz propagowania kolekcjonowania sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem fotografii. Galeria prowadzi działalność wydawniczą i edukacyjną skierowaną zarówno do odbiorców profesjonalnych, jak i miłośników sztuki.