Wydarzenia
Polska fotografia na świecie - debata o budowanie kolekcji fotograficznej
Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu spotkań !ART COME OUT! Tym razem w progach Małopolskiego Ogrodu Sztuki gościem będzie ceniony polski artysta, Paweł Żak.
W twórczości Pawła Żaka można wyróżnić dwa nurty: fotografii inscenizowanej o charakterze symbolicznym i minimalistycznej kompozycyjnie fotografii będącej studiami z natury najczęściej roślin, owoców, czasem pejzażu. Wiele jego prac powstaje przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki.
fot. Paweł Żak
Najbardziej znane serie jego prac to „Opowieści" i „Bez tytułu" – fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważnym w twórczości artysty był projekt „Bliski znajomy" – cykl zdjęć autoportretowych. W 2017 wydał album pod tytułem „i inne martwe natury" będący podsumowaniem cyklu nad którym pracował od 2008 roku. Prace z tego cyklu będą punktem wyjścia do rozmowy z artystą, którą poprowadzi Małgorzata Lebda.
Spotkanie z Pawłem Żakiem, organizowane w ramach cyklu !Art Come Out!, odbędzie się jutro, 20 czerwca 2018 roku, o godzinie 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.
Paweł Żak - studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także absolwentem Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Wyższym Studium Fotografii ZPAF. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995. Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest- Vevey, Szwajcaria 1998.
!Art Come Out! to stworzony przez sotwarzyszenie FotoBzik cykl spotkań z mistrzami fotografii, promujący ich twórczość i poszerzający wiedzę odbiorców na temat fotografii i sztuk wizualnych. Spotkanie wzbogacone jest o panel dyskusyjny, gdzie każdy z uczestników ma możliwość podjęcia dialogu z fotografem. Dyskusje o zdjęciach często przeistaczają się w rozmowy o rzeczywistości w ogóle, fotografii jako środku wyrazu, sposobie pracy danego fotografa, jego zainteresowaniach, inspiracjach.