Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
„I Love You Dad“ to uniwersalny zapis wszechobecności władzy, a także pierwsza indywidualna książka Karola Grygoruka, która opowiada o mało pokazywanym obliczu Tajlandii: osobach wykluczonych, najbiedniejszych żyjących w dzielnicach slumsów, ale też nastolatków zafascynowanych kulturą Zachodu.
W ramach projektu I Love You Dad, Karol Grygoruk udokumentował głębokie podziały tajskiego społeczeństwa, gdzie pod powierzchnią ukształtowaną zgodnie z paradygmatem władzy znajduje się świat niedostrzegany lub pomijany - szczególnie przez zachodnich turystów i obserwatorów z zewnątrz, którzy również przyczyniają się do podziałów w tajskim społeczeństwie.
Łącząc doświadczenie fotograficzne z socjologiczną wiedzą, Grygoruk zrealizował projekt, który jest uniwersalnym zapisem wszechobecności władzy i dokumentem sposobów na jej zakwestionowanie.
Skomplikowane relacje władzy i ambiwalentna współzależność między podziwem a strachem, które są obecne w tajskim społeczeństwie, stały się tematem projektu Karola Grygoruka. Rozpoczął jego realizację kilka miesięcy przed śmiercią króla Bhumibol Adulyadej, a następnie wrócił do Tajlandii w trakcie wyznaczonej po jego śmierci (13 października 2016 roku) rocznej żałoby narodowej.
Projekt I Love You Dad, to także pierwsza indywidualna książka fotograficzna Karola Grygoruka, która premierę miała pod koniec ubiegłego roku. Jest ona uniwersalnym zapisem wszechobecności władzy i dokumentacją sposobów na jej zakwestionowanie. Grygoruk zwrócił obiektyw w stronę osób niedostrzeganych: wykluczonych, najbiedniejszych żyjących w dzielnicach slumsów, ladyboy’ów, prostytutki, jak również nastolatków zafascynowanych kulturą zachodniego świata.
Wernisaż odbędzie się już jutro, 12 kwietnia o godzinie 19:00 w galerii fotograficznej Miejsce przy Miejscu 14 (pl. Strzelecki 14, Wrocław). Ekspozycję będzie można oglądać tylko do 27 kwietnia.
Karol Grygoruk (1985) - absolwent socjologii i antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Przez wiele lat pracował dla organizacji pozarządowych w Polsce i za granicą. Jest wykładowcą Akademii Fotografii w Warszawie. Jego eseje fotograficzne zostały opublikowane m.in. w “Vice”, “i-D”, “Wire”, “Gazecie Wyborczej” i “Polityce”.
wykorzystane zdjęcia: fot. Karol Grygoruk, z książki „I Love You Dad“