Akcesoria
LaCie Rugged SSD Pro5 - 5300 MB/s w zapisie, czyli najszybszy przenośny dysk SSD na rynku
Już jutro w warszawskiej Fundacji Archeologia Fotografii odbędą się darmowe warsztaty, na których specjaliści nie tylko pomogą przy odpowiednim skanowaniu odbitek i negatywów, lecz także nauczą jak właściwie zadbać o wywołane fotografie.
Każde zdjęcie to wyjątkowa opowieść i odrębna historia. Jednak jak ich nie stracić i w jaki sposób niewielkim nakładem kosztów i czasu zabezpieczyć własne kolekcje starych fotografii, by nie odeszły w niepamięć? Tego dowiesz się podczas bezpłatnych warsztatów w Fundacja Archeologia Fotografii.
Każde domowe archiwum kryje w sobie wyjątkowe zdjęcia, które czekają na odkrycie. Być może są w nich przykłady fotografii o wyjątkowej wartości historycznej i artystycznej? A może na pamiątkowych rodzinnych zdjęciach coraz trudniej odróżnić twarze i poszczególne elementy ubioru? Takie fotografie mogły przetrwać lata wojny i wiele przeprowadzek, ale powoli znikają, zamknięte w pudłach i niewłaściwie przechowywane.
Cykl Odkurzamy domowe archiwa to indywidualne konsultacje ze specjalistami z Fundacji Archeologia Fotografii, którzy pomogą ocenić wartość kolekcji fotograficznych. Opowiedzą o tym, jak niewielkim nakładem kosztów i czasu uratować bezcenne obrazy z przeszłości. Wytłumaczą, że czasem proste odsunięcie pudła z fotografiami od kaloryfera, wyjęcie go z piwnicy, czy przepakowanie negatywów w czysty papier może uratować prywatną kolekcję przed zniszczeniem. Powiedzą, jak odpowiednio skanować odbitki i negatywy. A także pomogą ocenić wartość artystyczną i historyczną zdjęć.
Najbliższe spotkanie z cyklu Odkurzamy domowe archiwa odbędzie się już jutro 27 września. Na konsultacje można przyjść bez zapisów, w godzinach 11-17 do siedziby Fundacji, przy ul. Andersa 13 (Warszawa). Warsztaty są bezpłatne.
Więcej informacji znajdziecie na stronie faf.org.pl.
wykorzystane zdjęcia: fot. z archiwum Fundacji Archeologia Fotografii