Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
"Inspiracje" to cykl wystaw fotograficznych mających na celu prezentacje projektów Krzysztofa Keda Olszewskiego oraz szeroko rozumianej fotografii kreacyjnej, zorganizowanych na zasadzie pomostu między młodymi twórcami a znanym artystą.
W tym roku jest nim Wojciech Prażmowski, który opowie o nurtach fotografii kreacyjnej oraz o idei własnej twórczości. Prace swe zaprezentują też studenci szkół artystycznych: Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie i entuzjaści fotografii, biorąc udział w Galerii Bezdomnej.
Prezentujemy program artystyczny Inspiracji
18 marca - 14 kwietnia
Galeria OFFicyna, ul.Lenartowicza 3-4, Szczecin
Przypadek Szczególny - wystawa zbiorowa
środowiska ASP Poznań pod opieką W.Prażmowskiego
31 marca - 19 kwietnia
Książnica Pomorska w Szczecinie, ul.Podgórna 15/16
the little sky - ked
31 marca - 19 kwietnia
Galeria pod Piramidą,
Książnica Pomorska w Szczecinie, ul.Podgórna 15/16
Przestrzeń Wyobraźni - ked
1 kwietnia - 30 kwietnia
Brama Jazz Cafe, pl.Hołdu Pruskiego 1, Szczecin
Projekt 33-22 - ked
9 kwietnia - 15 kwietnia
dawny bar Ekstra, al.Niepodległości, Szczecin
Galeria Bezdomna
14 kwietnia godzina 13
Książnica Pomorska w Szczecinie, ul.Podgórna 15/16
wykład otwarty
wokół fotografii kreacyjnej - Wojciech Prażmowski
15 kwietnia - 30 kwietnia
Polskie Radio Szczecin, ul.Niedziałkowskiego 14
wystawa zbiorowa WSSU w Szczecinie
15 kwietnia godzina 19
Polskie Radio Szczecin Studio S1, ul.Niedziałkowskiego 14
koncert zespołu: Mademoiselle le Coucu
Prezentujemy szczegółowe informacje dostarczone przez organizatorów:
the little sky - ked
"the little sky" to spojrzenie na człowieka, na jego słabości i decyzje, których uczy się podejmować od wczesnych dziecięcych lat. Jest to również wspominanie przeszłości przez pryzmat minionych zabaw i dziecinnych skarbów, które odzwierciedlają charakter swego czasu. Wspólną cechą prac jest ich misterna kompozycja charakterystyczna dla takich form jak niebka, mandale czy kalejdoskopy. Przedmioty symbolizują pasje i zdradzają emocjonalny stosunek ich właścicieli. Projekt jest głęboką refleksją nad ludzkimi sprawami, które, choć na pozór banalne, okazują się mieć dla nas duże znaczenie i sentymentalny charakter.
z cyklu: the little sky/niebka, widoczki, sekreciki - ked
z cyklu: the little sky/mandale - ked
Przestrzeń Wyobraźni - ked
autor: Krzysiek Ked Olszewski
Przestrzeń Wyobraźni to projekt, w którym przestrzeń staje się sceną, plastycznym tłem, podatnym na przeobrażenia. Jest próbą odtworzenia fantazyjnego świata. To fotografia, która powstaje z myśli, która z czasem krystalizuje się w postaci obrazu w głowie. Zanim obraz ten uda się zmaterializować, zrobić widzialnym dla innych, powstaje rysunek. To pierwszy etap aranżacji przestrzeni. Kolejny to znalezienie odpowiedniego miejsca. Tak powstała większość zdjęć z tego cyklu.
Projekt 33-22 - ked
kurator: Iwona Furmańczyk
Jako 33 latek, zrobiłem własny autoportret. Rozpocząłem tym samym realizację projektu zatytułowanego 33/22, który jest owocem rozważań o etapach i determinantach życia człowieka. Liczba 33, często nazywana wiekiem Chrystusowym, uważana jest za pewną granicę świadczącą o dojrzałości mężczyzny. W naszej kulturze wiek ten nierzadko wzmaga określone oczekiwania w stosunku do mężczyzny. Mówi się, że jeśli nie udało się mężczyźnie osiągnąć istotnych rzeczy przed 33 rokiem życia, często mając na myśli tak zwane ustatkowanie się: praca, dom, rodzina, pozycja społeczna, etc., to szanse na ich osiągnięcie maleją, a nawet nikną. Podobne przemyślenia wpłynęły na samobójstwo 33-letniego Kurta Cobaina, który stracił wiarę na to, że może jeszcze dokonać czegoś wartościowego.
33, jeśli chodzi o wiek mężczyzny, nabrało szczególniej wartości, której świadomość może być jednocześnie mobilizująca jak i destrukcyjna. Wydaje się, że znaczenie tej cyfry ma obecnie w sobie więcej z mitu, niż rzeczywistości. 33-latkowie fotografowani są przeze mnie w relacji z przedmiotami symbolizującymi, to, co w ich 33-letnim życiu odegrało znaczącą rolę. Po 22 latach, gdy mój syn osiągnie ten szczególny wiek, jego portret stanie się klamrą kończącą projekt. Znaczenie czasu w życiu człowieka jest tym, co najczęściej chcę sfotografować. Dziecinne marzenia i dorosłe wspomnienia, relacje między przeszłością a teraźniejszością i etapy do których dążymy.
Galeria Bezdomna
kontakt: Piotr Cybulsk piotreck2@wp.pl
Idea GALERII BEZDOMNEJ narodziła się w głowach dwóch znanych polskich fotografów: Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. Bezdomna - bo nie ma stałego miejsca, pojawia się na chwilę i znika by ponownie otworzyć swoje podwoje w zupełnie innym miejscu. Pojawia się tam, gdzie tylko znajdzie się wolne miejsce gotowe na jakiś czas przygarnąć fotografię.
Galeria Bezdomna to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego, w miejscach udostępnianych nam na ten cel na dzień, dwa lub tydzień (np. w opuszczonych wnętrzach przed remontem). Temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji. Impreza ma charakter nieformalny, rozwinęła się już w formę cyklicznych wystaw. Celem GALERII BEZDOMNEJ jest umożliwienie prezentacji własnej twórczości wszystkim tym, którzy robią ciekawe zdjęcia.
wokół fotografii kreacyjnej - wykład Wojciecha Prażmowskiego
Wojciech Prażmowski rodził się w 1949 roku. Fotografią zajmuje się od roku 1968 /udział w Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Artystycznej w Częstochowie/. Ukończył Szkołę Fotografii Twórczej w Brnie w roku 1975. Do chwili obecnej uczestniczył w ponad 250 wystawach fotograficznych w kraju i zagranicą. Od roku 1977 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Reprezentuje nurt fotografii kreacyjnej. Jest twórcą ?foto ? obiektów?. Prowadzi zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Telewizyjnej i Filmowej w Łodzi. Mieszka i tworzy w Częstochowie. Do Szczecina przyjedzie z prezentacją i wykładem na temat fotografii kreacyjnej.
wystawa zbiorowa - Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie
pod opieką Arka Piętaka
Studenci Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie specjalizujący się w ukazywaniu przestrzennych ekspozycji iluzjonistycznych, postrzegający fotografię poprzez działania graficzne i architektoniczne, ukażą nowatorskie połączenie, fotografii analogowej i cyfrowej z niekonwencjonalnymi sposobami ekspozycji, konstruując swe prace w sposób dla którego nie zawsze fotografia "tradycyjną" jest najistotniejszą formą przekazu.