Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
W najbliższy poniedziałek, 7 lutego w warszawskiej Fabryce Trzciny rozpocznie się wystawa "Prawdziwa historia grupy artystycznej Łódź Kaliska (1979 - 2004)". Ekspozycja kończy obchody 25-lecia istnienia grupy, którego kulminacją była zeszłoroczna wystawa w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi. Wystawa w Fabryce Trzciny składa się z dwóch części: historycznej - prezentującej dorobek artystyczny z lat 1979-2002 oraz części drugiej - ukazującej prace najnowsze, związane z programem New Pop.
Łódź Kaliska powstała we wrześniu roku 1979, w kilka dni po wyrzuceniu jej przyszłych członków z pleneru zorganizowanego przez ZSMP w Darłówku na środkowym Pomorzu. Od samego początku do grupy należą: Marek Janiak, Andrzej Kwietniewski (Kwiecień), Adam Rzepecki (Rzepa), Andrzej Wielogórski (Makary) i Andrzej Świetlik. Neoawangardowa działalność Łodzi Kaliskiej znajdowała naśladownictwo na polskiej scenie artystycznej lat 90-tych oraz w nurcie "sztuki krytycznej". Wraz z nastaniem nowego wieku, Łódź Kaliska ogłosiła nowy program artystyczny NEW POP, wykorzystujący mechanizmy reklamy i nowoczesnych mediów elektronicznych do tworzenia fotografii, sięgających m.in. do dziedzictwa pop artu i dadaizmu.
Ekspozycja w Fabrycie Trzciny to największa wystawa Łodzi Kaliskiej jaka do tej pory odbyła się w Warszawie. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 7 lutego w godzinach 18-21. Wystawa "Prawdziwa historia grupy artystycznej Łódź Kaliska (1979-2004)" będzie czynna od 8 do 28 lutego w Galerii Klimy Bocheńskiej w Fabryce Trzciny przy ulicy Otwockiej 14 w Warszawie.
Czytaj także:
"Prawdziwa historia grupy artystycznej Łódź Kaliska (1979 - 2004)" w Muzeum Sztuki w Łodzi czytaj...
Wystawa "New POP Hiper Art" w Małej Galerii w Warszawie czytaj...