Akcesoria
LaCie Rugged SSD Pro5 - 5300 MB/s w zapisie, czyli najszybszy przenośny dysk SSD na rynku
Już jutro w Muzeum Przemysłu - Oddział Muzeum Techniki odbędą się Warszawskie Otwarte Targi Sztuki. Będzie można obejrzeć między innymi zdjęcia Bogdana Dziworskiego i Janusza Kobylińskiego.
Poniżej zamieszczamy zaproszenie wystosowane przez organizatorów.
wARTo czyli Warszawskie Otwarte Targi Sztuki
Pierwsze Targi wARTo - odbędą się dnia 18 września 2004 roku, sobota,
w Muzeum Przemysłu - Oddział Muzeum Techniki (d. Fabryka Norblina) przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie, od godziny 12.00.
wARTo to cykliczne Targi Sztuki, odbywające się w trzecią sobotę każdego miesiąca - dostępne dla każdego - podczas których twórcy i właściciele dzieł sztuki mogą wystawiać je na sprzedaż lub eksponować bez konieczności sprzedaży.
Celem wARTo jest zmniejszenie dystansu między twórcami, sztuką i publicznością. Pozwolą one artystom na swobodną prezentację prac oraz umożliwią „przeciętnemu odbiorcy” bezpośredni kontakt ze sztuką i jej twórcami.
Na wARTo prezentowane będą wszelkie formy sztuki takie jak m. in. fotografia, malarstwo, grafika, film, sztuki performatywne, rzeźba, architektura, multimedia, internet, muzyka, książka. Każde wARTo będą miały gościa specjalnego - artystę (artystów), który zaprezentuje swoje prace na specjalnej ekspozycji, a wernisaż wystawy będzie jednym z wydarzeń dnia.
W trakcie najbliższych wARTo będą miały miejsce następujące wydarzenia towarzyszące:
Bogdan Dziworski, wystawa fotografii
Najpełniejsza z dotychczasowych wystawa prac wybitnego fotografika i filmowca, porównywanego z Henri Cartier-Bressonem, laureata licznych nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Patrzenia nigdy za dużo, że trzeba cały czas obserwować. Moja ostatnia książka nosi tytuł "1/250 sekundy", to jest czas, który jeszcze oko może zarejestrować. Jeżeli ktoś wykonuje gest, a ja się skupię, wiem dokładnie, który moment będę miał na zdjęciu.
Janusz Kobyliński, wystawa fotografii "Partytury"
Słyszałem onegdaj opinię znanego muzyka, że najlepsze improwizacje, to te wcześniej przemyślane i precyzyjnie przygotowane. Potem emocje gry live dodają niespodziewanych wibracji. Dokładnie tak samo rodzą się moje PARTYTURY, kompozycje czaso-przestrzeni.
Dominika Truszczyńska, wystawa fotografii
WAR
SAW
Warszawa widziała wojnę. O tym jest ta wystawa. I o tym, że tu mieszkamy. Mimo, że tu dziwnie...
Andrzej Mitan, Polski Poemat Dydaktyczny, performance
sztuka to manifestowany przez artystę
proces tworzenia niepodległej rzeczywistości
Ars Electronica - pokaz najlepszych filmów
Studio Dźwięków Niemożliwych Tadeusza Sudnika, koncert
akcja Dzieło za dychę
Każdy artysta wystawia jedną pracę w cenie 10 złotych.
Portret wielokrotny
Każdy uczestnik i widz będzie mógł zrobić sobie "portret wielokrotny" na wzór starych jarmarcznych sposobów portretowania, który wykorzystywali m. in. tacy artyści jak Duchamp, Witkacy, Szpakowski.
Ponadto inne atrakcje dla ciała i ducha. Udział zapowiedziało już kilkudziesięciu artystów. Serdecznie zapraszamy. Cena biletu wstępu na teren Muzeum Przemysłu: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy.
Muzeum Techniki
Pałac Kultury i Nauki, 00-950 Warszawa
22/620 47 10
Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP
ul. Radziłowska 5, m. 1, 03-943 Warszawa
22/617 68 06 i 0 601 39 02 05
mail: zuk@zuk.neostrada.pl