Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
29 lipca na Dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego w Warszawie odbyła się gala podsumowująca projekt "Po drugiej stronie obiektywu". Podczas dwudziestu jeden dni 144 uczestników licytacji walczyło o 37 fotografii wykonanych przez największe gwiazdy polskiej muzyki, filmu oraz sportu.
29 lipca na Dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego w Warszawie odbyła się gala podsumowująca projekt "Po drugiej stronie obiektywu". Canon oraz Polski Czerwony Krzyż. zaprosili największe gwiazdy polskiej muzyki, filmu i sportu do pokazania swoich emocji poprzez fotografie. Ludzie, którym na codzień towarzyszą błyski fleszów, na kilka dni stanęli Po drugiej stronie obiektywu. Zamiast pozować, postanowili poszukać inspiracji w otaczającym ich świecie i podzielić się swoim wnętrzem z innymi ludźmi. W ten sposób powstało 37 fotografii, które między 1 a 21 lipca 2004 roku były przedmiotem internetowej licytacji.
Podczas dwudziestu jeden dni 144 uczestników licytacji walczyło o 37 fotografii wykonanych przez największe gwiazdy polskiej muzyki, filmu oraz sportu. W efekcie zdobyto 5 697 zł na działalność PCK, służącą wyrównywaniu szans edukacyjnych polskich dzieci i młodzieży.
"Walka była zacięta, o niektóre fotografie rywalizowało jednocześnie nawet dziewięciu Internautów" - twierdzi Izabela Rogulska z Canon Polska. Szczególną popularnością cieszyły się fotografie wykonane przez Annę Marię Jopek, Pawła Kukiza, Andrzeja Świetlika, Natalii Kukulskiej oraz Grzegorza Turnaua. To one osiągały na licytacji najwyższe sumy.
Podczas uroczystej gali miała miejsce oficjalna premiera kolekcji, prezentacja albumu oraz wręczenie fotografii zwycięzcom licytacji. Zaprezentowano także wystawę, która już 1 sierpnia ruszy w trasę po siedmiu miastach Polski.
Na ekspozycji pokazano zdjęcia wykonane nie tylko przez polskie gwiazdy, ale także przez uczestników londyńskiej edycji projektu, miedzy innymi Nicole Kidman czy Deni Minoque. Oglądając te fotografie należy pamiętać, że nie są one dziełami sztuki wykonanymi z najwyższą starannością przez profesjonalnych fotografików. Zdjęcia te robiły przecież osoby, które są uzdolnione w innych dziedzinach: doskonali sportowcy, utalentowani muzycy i aktorzy.
Niektórzy z nich fotografują okazjonalnie, inni są ambitnymi amatorami, którzy poznali nieco głębiej tajniki fotografii. Warto zaznaczyć, że inicjatorzy projektu bardziej niż stworzyć dzieła sztuki, chcieli połączyć w fotografii twórczą i odkrywczą zabawę z pragnieniem pomocy innym ludziom. Fundamentem projektu jest przecież zdobycie środków dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z uboższych regionów Polski, którymi opiekuje się Polski Czerwony Krzyż. Skoro cele są szczytne, a efekty budzą zainteresowanie, projekt można uznać za udany.
Album zawierający 37 fotografii można nabyć wpłacając kwotę 50 zł na konto PCK.
Ekspozycja będzie prezentowana w sieci Multikino w siedmiu miastach Polski: