Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
“Pejzaże Miasta 2014/2015” to fragment projektu oscylującego pomiędzy fotografią socjologiczno-dokumentalną a fotografią streetową. Projekt jest realizowany od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku aż do dziś – w różnych miastach europejskich – w Polsce, Włoszech, Belgii, Francji, Austrii, Hiszpanii i Czechach. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały na przestrzeni ostatnich dwóch latach.
Ideą projektu jest stworzenie nieistniejącego realnie obrazu jednego współczesnego miasta – zawieszonego poza czasem i geografią. Fotografa interesuje przede wszystkim nieoczywista, surrealistyczna strona przestrzeni miejskiej. Fotografie nie opowiadają tutaj konkretnej historii – są bardziej przestrzenią w której odbiorca otwiera się na budowanie swoich własnych interpretacji.
"To, co mnie interesuje w fotografii najbardziej i to, co uważam za swoisty fenomen, to możliwość wyjścia poza realizm za pomocą jakże realistycznego obrazowania i realistycznych środków. „Pejzaże Miasta” są w tym kontekście również pytaniem o ten aspekt fotografii.” - mówi autor, Andrzej Pilichowski-Ragno
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 4 grudnia 2015 roku, w Zpafgallery, przy ul. św. Tomasza 24, w Krakowie. Zdjęcia będzie można oglądać do 3 stycznia 2016 roku.
Andrzej Pilichowski-Ragno urodził się w Rzymie w 1967 roku, mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończył Filologię polską na UJ, gdzie przez kilka lat był wykładowcą teorii literatury. Fotografii uczył się na krakowskiej ASP. Prowadzi zajęcia z fotografii w Otwartym Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej. Zajmuje się również ilustracją dla dzieci. Członek ZPAF, w swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych w polskich galeriach i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w krakowskim Muzeum Historii Fotografii oraz w zbiorach prywatnych.
Główny nurt twórczości Andrzeja Pilichowskiego-Ragno sytuuje się na pograniczu fotografii humanistycznej i street photography. Świadomie nawiązuje do tradycji XX wiecznej fotografii klasycznej, zachowując jednak własne indywidualne spojrzenie. Fotografie artysty nie składają się na odrębne projekty, lecz stanowią jeden wielki cykl koncentrujący się wokół pojęć takich jak krajobraz miejski i miejsce człowieka w tym krajobrazie.
Więcej informacji znajdziecie na stronie zpafgallery.pl