Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Jak czytamy w opisie wystawy, ”Laboratorium” jest miejscem osobliwym, obdarzonym szczególną siłą. Działalność pracujących w nim naukowców spowita jest aurą cudowności, bo dokonywane przez nich odkrycia wpływają na nasze pojmowanie konstrukcji świata, własnej tożsamości i zachodzących wokół zjawisk. Siła nauki, jak mówi filozof Bruno Latour, nie opiera się jednak na geniuszu badaczy, ale wynika ze sposobu funkcjonowania samego laboratorium, pozwalającego na wielokrotne popełnianie błędów i testowanie założonych hipotez.
W swojej pracy autorka próbuje dotrzeć do tajemnicy naukowego procesu poznawczego. Dokumentując sceny z wnętrza laboratorium obserwuje relacje łączące badacza z obiektami jego badań. Przygląda się metodom, którymi posługuje się nauka i stawia pytania o jej cel.
Krystyna Jędrzejewska-Szmek urodziła się w 1985 roku w Warszawie, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierunek Sztuka Rejestracji Obrazu. Swoje prace prezentowała między innymi na wystawach: “Lapis infernalis” Galeria Okno w Słubicach (2014), “Wind in my heart, dust in my head” Willa Hermanna w Poznaniu (2010).
Zdjęcia można oglądać do 17 lipca 2015 roku w Galerii 27 przy ul. Grochowskiej 331 w Warszawie. Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie galeria27.pl