Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
W czwartek, 4 marca 2004 w warszawskim Muzeum Ziemi PAN rozpocznie się ekspozycja fotografii przyrodniczych Dwunogi i czterołapy. Autorami zdjęć są członkowie Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych. Jest to już trzecia wystawa fotografii członków Okręgu Mazowieckiego ZPFP w warszawskim Muzeum Ziemi. Tym razem bohaterami ekspozycji będą występujące w Polsce kręgowce: ptaki, ssaki i płazy ujęte w pełnych uroku portretach jak i dynamicznych scenach behawioralnych. Fotografie prezentuje 15 autorów z OM.
Trzcinniczek - ptak niewielkich rozmiarów, troskliwe karmiący znacznie większe od niego pisklę kukułki, kruk szarpiący za skrzydło mewę w walce o pożywienie, łabędź z oblodzonym dziobem, koniki polskie beztrosko wylegujące się w trawie, sowa uszata z upolowaną myszą - to tylko niektóre ze zdjęć, które na pewno pozostaną w pamięci wielu oglądających.
Ekspozycja rozpocznie się wernisażem w czwartek, 4 marca 2004 roku o godzinie 18.00 w Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk (Aleja Na Skarpie 27). Otwarcie poprzedzi krótka uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu Okręgu Mazowieckiego ZPFP na Fotografie Roku 2003 i prezentacja narodzonych fotografii. Wystawa czynna będzie do 4 kwietnia 2004 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00 i w niedziele od 10.00 do 16.00.
ZWIĄZEK POLSKICH FOTOGRAFIKÓW PRZYRODNICZYCH powstał w 1995 roku. Zrzesza blisko 380 osób: fotografików zawodowych i amatorów - ludzi wielu profesji działających w 11 okręgach. Związek organizuje spotkania, wystawy, plenery, konkursy... Stara się upowszechniać dorobek rodzimej fotografii przyrodniczej, ukazywać piękno i bogactwo polskiej przyrody, uczestniczyć w jej ochronie. Bardzo aktywnie działa Okręg Mazowiecki ZPFP, dwa razy w miesiącu organizując spotkania i regularnie przygotowując wystawy, plenery oraz konkursy. Jak twierdzą członkowie ZPFP, Fotografowanie natury to przyjemna, pożyteczna i aktywna forma spędzania wolnego czasu, która uczy biologii i geografii, a także dokładności i cierpliwości. Oczywiście fotografia profesjonalna stawia liczne wymagania tym, którzy chcą się jej poświęcić. Wspólnie próbujemy im sprostać, dzieląc się doświadczeniami i pomysłami.
ZPFP zaprasza do współpracy instytucje i osoby zainteresowane fotografią, ochroną przyrody i edukacją ekologiczną. Związek przygotowuje rzetelną dokumentację walorów przyrodniczych dowolnego terenu, a także organizuje pokazy diaporam. ZFPF posiada bogatą kolekcję zdjęć do wykorzystania w folderach, książkach, kalendarzach i płytach CD.
Zapraszamy na stronę ZPFP: www.zpfp-om.art.pl