Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Już za tydzień w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się wystawa Galerii Bezdomnej, po raz dziesiąty w Polsce, po raz jedenasty na świecie. Uczestnicy ekspozycji będą gościć w budynku Kolegium Sztuk Pięknych przy ul. Nadwiślańskiej 9. Jest to urocza uliczka prowadząca z Rynku nad Wisłę. Kolegium to jest wydziałem Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Wystawa będzie mogła się odbyć dzięki życzliwości Dyrektora Wydziału Jerzego Zielińskiego i Dziekana Grzegorza Mazurka oraz studenta tej uczelni i jednego z Bezdomnych - Maxa Skrzeczkowskiego.
Dla Bezdomnych Kolegium przygotowało olbrzymie, nowe, jasne ogrzewane i czyste pomieszczenie: pracownię malarską ze sztalugami (możliwe instalacje) i w razie urodzaju kilka innych pomieszczeń oraz korytarz.
Wieszanie prac rozpoczyna się w sobotę, 10 stycznia, tradycyjnie recepcja otwarta jest od 10.00 do 18.00. O godzinie 18.00 wernisaż. Zakończenie wystawy przewidziano na kolejną sobotę, 17 stycznia, prace trzeba będzie zabrać tego dnia do godziny 16.00. Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na finisaż istnieje możliwość, że ich prace (o sensownej objętości i formacie, umożliwiającym transport) zostaną dostarczone do Warszawy w określonym - wspólnym dla wszystkich miejscu i czasie.
Uczestnicy wystawy powinni ograniczyć się do metody bezinwazyjnej używając istniejących żyłek. Zatem młotki, gwoździe i sprzęt ciężki są niedozwolone.
Skrzynka Kontaktowa znajduje się w Kawiarni U Radka (Rynek 9), tam też uczestnicy Bezdomnej dostaną 15% rabat. Specjalność Kawiarni to grzane wino, piwo i miód, a dla bezalkoholowych czekolada z bitą śmietaną. Kazimierz jest miastem artystów, idealnym do plenerów, warto zabrać kilka rolek filmów lub dużą kartę pamięci.
Noclegi
Kazimierz jest miasteczkiem turystycznym, które rocznie odwiedza 1,5 mln turystów. Nie powinno być problemów z noclegami: można znaleźć prawie wszystko począwszy od schronisk młodzieżowych poprzez kwatery prywatne, pensjonaty, kończąc na dobrych hotelach. W sieci dostępnych jest kilka stron internetowych o Kazimierzu Dolnym.
www.kazimierz.pl.pulawy.pl/kazimierz
Lokalizacja wystawy i dojazd
Jak pisze organizator, Jakub Winiarski, bez względu na rodzaj transportu dojeżdżacie do dworca PKS w Kazimierzu Dolnym., następnie udajecie się na ul. Nadwiślańską 9 (do Poczty i w prawo w kierunku Wisły) - gdzie jest siedziba Kolegium Sztuk Pięknych - gospodarza Bezdomnej. Ten spacerek zajmie Wam 2 minuty.
Do Kazimierza, jeśli nie samochodem, najlepiej jest dojechać autobusem z Puław lub Lublina. Jest też kilka bezpośrednich połączeń autobusowych z Warszawy.
W Puławach należy wysiąść na dworcu Puławy Miasto, następnie z dworca PKP autobusem miejskim no.12 bezpośrednio do Kazimierza (czas jazdy ok. 30 min), lub dojść do dworca PKS (autobusy do Kazimierza ze stanowiska 3 i 4, czas jazdy ok. 30 min).
Połączenia autobusowe i kolejowe można sprawdzić w Internecie na stronach:
Ponadto można skorzystać z kilku alternatywnych połączeń:
Halo Bus
Express Warszawa Stadion - Kazimierz Dolny
godz. 9.15 i 19.45 - czas podróży ok. 2 godz.
rezerwacja miejsc: tel. 0 602 66 44 19, 0 602 76 89 35, 0 601 51 63 72.
Na tel. biorą pasażerów z Al. Jana Pawła (przystanki Busów).
Ta forma dojazdu jest najlepsza - w wypadku dużej ilości chętnych możliwe jest uruchomienie dodatkowych Busów. Koszt biletu w jedną stronę 17 PLN dla studentów a bilet normalny 22 PLN.
Bezdomny bus / autobus
Jeśli znajdzie się odpowiednia ilość chętnych (6 - 8 osób) można zamówić bus, który np. zawiezie z Warszawy do Kazimierza chętnych w sobotę rano i przywiezie z powrotem w niedzielę wieczorem. Zainteresowany proszeni są o kontakt z Jakubem Winiarskim (najpóźniej w środę 7 stycznia).