Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
W galerii warszawskiej księgarni Czuły barbarzyńca zaprezentowane zostaną dwa ciekawe cykle fotografii, których autorami są młodzi, ale znani już twórcy: Maria Dmitruk i Krzysztof Miękus.
Fotografie Marii Dmitruk mieliśmy okazję oglądać w Starej Galerii ZPAF podczas zbiorowej wystawy absolwentów trzyletniego Studium Fotografii ZPAF To idzie Młodość (lipiec 2003). W Galerii Czuły barbarzyńca zobaczymy jej zdjęcia z cyklu Baśnie, publikowane już w majowym numerze miesięcznika "Pozytyw". Maria Dmitruk w swoich obrazach ukazuje autorskie interpretacje klasycznych baśni: Czerwonego Kapturka, baśni o Sierotce Marysi i siedmiu Krasnoludkach, Śpiącej Królewny itd. Wysmakowane czarno-białe odbitki opracowane specyficzną techniką nadają fotografowanym scenom niepowtarzalny nastrój. Autorka prac mieszka i pracuje w Warszawie, zajmując się fotografią kreacyjną, malarstwem i rysunkiem.
Natomiast prace Krzysztofa Miękusa były prezentowane przez Luksferę w Galerii Fotopolis jako cykl Akty - bez tytułu. Również w tym przypadku czarno-białe zdjęcia poddane zostały daleko idącym zabiegom ciemniowym, co nadało obrazom spory pierwiastek niepokoju i tajemniczości. Inne fotografie Krzysztofa Miękusa, który jest również absolwentem Studium Fotografii ZPAF, mieliśmy okazję poznać podczas prezentacji reportażu Naznaczeni o problemie HIV/AIDS w Afryce (więcej w dziale recenzje). Autor prac mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się dokumentem fotograficznym i fotografią studyjną. Od 2003 roku jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika fotograficznego "Pozytyw" (z którym regularnie współpracował od 2000 roku). Swoje prace publikował w "Pozytywie", w "Magazynie" i "Dużym Formacie" "Gazety Wyborczej", w miesięczniku "Przegląd Reader's Digest" oraz w miesięczniku "Maxim".
Połączenie Aktów i Baśni tworzy obietnicę ciekawej wystawy. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 18 września 2003 o godzinie 20.00 w warszawskiej księgarni Czuły barbarzyńca, przy ul. Dobrej 31 (róg Zajęczej). Ekspozycja prezentowana będzie do 2 października 2003.
Czuły barbarzyńca czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-22.00, w piątki między 10.00 a 24.00, w soboty od 12.00 do 24.00 zaś w niedziele w godzinach 11.00-22.00. Zapraszamy także na stronę: www.czulybarbarzynca.pl.