Pozytyw - marzec 2003

Autor: Łukasz Kacperczyk

8 Kwiecień 2003
Artykuł na: 4-5 minut
W marcowym numerze "Pozytywu" znajdziemy m.in. opis Olympusa CAMEDIA C-5050 Zoom, zapowiedź II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi i niepokojące akty autorstwa Krzysztofa Miękusa.

W marcowym numerze Pozytywu znajdziemy m.in. opis Olympusa CAMEDIA C-5050 Zoom, zapowiedź II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi i niepokojące akty autorstwa Krzysztofa Miękusa.

  1. Testy
  2. Porady
  3. Galerie
  4. Konkursy
  5. Historia fotografii
Okładka marcowego "Pozytywu"

1. Testy

W marcowym Pozytywie zamieszczono m.in. opis cyfrówki Olympus CAMEDIA C-5050 Zoom i raport z tegorocznych targów PMA 2003, o których pisaliśmy obszernie w Fotopolis. Najwięcej miejsca poświęcono nowościom z obozów Olympusa i Canona (zarówno tym cyfrowym jak i związanym z tradycyjnym rynkiem fotografii małoobrazkowej).

2. Porady

Na łamach marcowego numeru Pozytywu ukazał się 37 odcinek serii "Podstawy fizyczne i chemiczne procesów fotograficznych", w którym tym razem autor opisuje substancje wywołujące stosowane w fotografii. W innym ciekawym artykule Wojtek Tkaczyński stara się odpowiedzieć na pytanie "jak ocenić nowy negatyw?".

3. Galerie

Jak zwykle kolejny numer Pozytywu zawiera wiele ciekawych fotografii. W tym miesiącu warto zwrócić uwagę na niepokojące czarno-białe akty autorstwa Krzysztofa Miękusa, portrety górników wykonane przez Adama Palentę i mieniące się kolorami fotografie z wesołego miasteczka Marka Wajdy. Interesujące są też fotografie składające się na reportaż Marcina Sautera z Turcji i zdjęcia z żydowskiej dzielnicy Nowego Jorku autorstwa Grzegorza Filipowicza.

4. Konkursy

W marcowym Pozytywie znajdziemy oczywiście ostatnie zdjęcia nadesłane na drugą edycję konkursów "Fotograf roku" i "Zdjęcie roku" jak również przedostatni kupon uprawniający do wzięcia w nich udziału. W numerze zamieszczono także regulamin konkursu "Moja ostatnia fotografia". Jego rozwiązanie nastąpi podczas II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, który będzie miał miejsce w dniach 22-26 maja tego roku. Więcej o konkursie i festiwalu można znaleźć tutaj.

5. Historia fotografii

W kolejnym odcinku cyklu "Fotograficzny panteon" Iza Jaroszewska pisze o kontrowersyjnej Leni Riefenstahl. W 37 części "Historii doktryn i poglądów na temat fotografii" przeczytamy o Danielu Kazimierskim i jego nowojorskich fotografiach. W najnowszym odcinku "Fotograficznego ABC" znajdziemy drugą część cyklu, w którym przybliżane są firmy, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu fotograficznego. Tym razem opisano początki małoobrazkowych aparatów marki Leica.

Cena miesięcznika Pozytyw: 11,50 z?

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"MSN. Budowa Muzeum" - wizualna narracja powstawania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w książce Marty Ejsmont
"MSN. Budowa Muzeum" - wizualna narracja powstawania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w książce Marty...
Już w najbliższy piątek otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Proces powstawania nowej przestrzeni został zamknięty w nowej książce Marty Ejsmont, która od...
6
Pomóż uratować księgarnię Bookoff - albumy i książki fotograficzne w awaryjnej wyprzedaży
Pomóż uratować księgarnię Bookoff - albumy i książki fotograficzne w awaryjnej wyprzedaży
Znana i ceniona Księgarnia Artystyczna Bookoff znalazła się w trudnej sytuacji. Właściciele proszą o pomoc i uruchamiają awaryjną wyprzedaż swoich zbiorów. To ponad 3000 tytułów...
16
Record 2 - Daido Moriyama powraca z sequelem wyjątkowej książki
Record 2 - Daido Moriyama powraca z sequelem wyjątkowej książki
7 lat po premierze ostatniej publikacji, jeden z najbardziej rozpoznawalnych japońskich fotografów powraca z książką Record 2. Tak samo jak wcześniej, to wybór najciekawszych kadrów z...
7