Pozytyw - styczeń 2003

Autor: Łukasz Kacperczyk

7 Luty 2003
Artykuł na: 4-5 minut
W styczniowym numerze "Pozytywu" znajdziemy m.in. opis Olympusa [mju:]-V, zestawienie cyfrówek 3MP i czytników kart flash, a także rozmowę z Wojtkiem Wieteską.

Styczniowy numer miesięcznika Pozytyw właśnie trafił do sprzedaży. Znajdziemy w nim m.in. opis Olympusa [mju:]-V, zestawienie cyfrówek 3MP i czytników kart flash, a także rozmowę z Wojtkiem Wieteską.

  1. Testy
  2. Porady
  3. Galerie
  4. Konkursy
  5. Historia fotografii
Okładka styczniowego "Pozytywu"

1. Testy

W styczniowym numerze Pozytyw zamieścił m.in. opis eleganckiego Olympusa [mju:]-V], porównanie aparatów cyfrowych z matrycą o wielkości 3 megapikseli, a także zestawienie czytników kart pamięci flash. Warto też przeczytać pierwszą część ciekawego tekstu o cyfrowych przystawkach do aparatów średnioformatowych. W numerze znajdziemy również recenzję programu do katologowania zdjęć {BLD|Cumulus 5.5 i porównanie trzech cyfrowych maluchów: Casio Exilim S2, Minolty Dimage Xi i Sony Cybershot DSC-U20.

2. Porady

Na łamach styczniowego Pozytywu ukazał się 35 odcinek serii "Podstawy fizyczne i chemiczne procesów fotograficznych", w którym autor opisuje czarno-białe materiały wysokokontrastowe. W kolejnym odcinku cyklu "Fine printer" znajdziemy tekst o zaletach barytowych papierów Kentmere Fineprint VC. Stawiających pierwsze kroki w fotografii cyfrowej zainteresuje zapewne porównanie dostępnych na naszym rynku książek na ten temat.

3. Galerie

W tym miesiącu w magazynie Pozytyw znajdziemy m.in. prezentację zdjęć z tegorocznego kalendarza Pirelli, portrety autorstwa Michała Kaczkowskiego i czarno-biały reportaż Jana Walczewskiego zatytułowany "Przy grobach cadyków". W cyklu "Prezentacje" obejrzymy też zdjęcia Moniki Górskiej, której prace znajdziecie w naszej galerii, portrety autorstwa Leszka Borkowskiego, oniryczne, czarno-białe fotografie Michała Dąbrowskiego i pełne ciepła zdjęcia dzieci mieszkających w domu dziecka autorstwa Radki Franczak. Warto też przeczytać bogato ilustrowaną rozmowę z Wojtkiem Wieteską. O czarno-białych zdjęciach Andrzeja Ślusarczyka fotografującego opuszczone kopalnie Wałbrzycha pisze Olga Tokarczuk. Interesujący jest też materiał Krzysztofa Miękusa z Nairobi. Do numeru dołączono kalendarzyk ze zdjęciami autorstwa Daniela Raczyńskiego.

4. Konkursy

W styczniowym Pozytywie znajdziemy oczywiście ostatnie zdjęcia nadesłane na drugą edycję konkursów "Fotograf roku" i "Zdjęcie roku" jak również kupon uprawniający do wzięcia w nich udziału. Poza tym zamieszczono także wyniki konkursu "Cztery kolory świata".

5. Historia fotografii

W kolejnym odcinku cyklu "Fotograficzny panteon" Iza Jaroszewska pisze o Edzie van der Elskenie. W 35 części "Historii doktryn i poglądów na temat fotografii" Marek Śnieciński prezentuje sylwetkę Manfreda Paula. W najnowszym odcinku "Fotograficznego ABC" znajdziemy zapowiedź tematyki kolejnych artykułów, które od następnego numeru będą dotyczyły między innymi firm, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu fotograficznego. Pierwszy odcinek, który znajdzie się w lutowym numerze miesięcznika, zostanie poświęcony aparatom firmy Rollei.

Cena miesięcznika Pozytyw: 11,50 z?

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"MSN. Budowa Muzeum" - wizualna narracja powstawania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w książce Marty Ejsmont
"MSN. Budowa Muzeum" - wizualna narracja powstawania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w książce Marty...
Już w najbliższy piątek otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Proces powstawania nowej przestrzeni został zamknięty w nowej książce Marty Ejsmont, która od...
6
Pomóż uratować księgarnię Bookoff - albumy i książki fotograficzne w awaryjnej wyprzedaży
Pomóż uratować księgarnię Bookoff - albumy i książki fotograficzne w awaryjnej wyprzedaży
Znana i ceniona Księgarnia Artystyczna Bookoff znalazła się w trudnej sytuacji. Właściciele proszą o pomoc i uruchamiają awaryjną wyprzedaż swoich zbiorów. To ponad 3000 tytułów...
16
Record 2 - Daido Moriyama powraca z sequelem wyjątkowej książki
Record 2 - Daido Moriyama powraca z sequelem wyjątkowej książki
7 lat po premierze ostatniej publikacji, jeden z najbardziej rozpoznawalnych japońskich fotografów powraca z książką Record 2. Tak samo jak wcześniej, to wybór najciekawszych kadrów z...
7