Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Do lektury dziewiątego numeru magazynu "5 klatek" zaprasza jego zespół:
Najnowszy numer otwierają trzy materiały poświęcone w różny sposób wodzie. Tryptyk zaczyna się przejmującym dokumentem Wojciecha Grzędzińskiego z Sudanu, traktującym o braku wody w tym kraju, a zamyka - materiałem opowiadającym o jej nadmiarze. Mateusz Sarełło stworzył jeden z najlepszych reportaży o zeszłorocznej powodzi w Polsce. Te dwie historie rozdziela zestaw Grzegorza Dembińskiego, który sfotografował rytualne zabawy młodzieży w błocie podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Woda jest tutaj w specyficzny sposób dla młodych ludzi "oczyszczająca".
Nasz stały felietonista Buras, odnosi się tym razem do budzącej kontrowersje w środowisku fotoreporterów sprawy nagrodzonej na Grand Press Photo fotografii Tomasza Tomaszewskiego i jego materiału o Śląsku.
Druga część wydania poświęcona jest w całości Polsce. Prezentujemy w niej dwa materiały Tomasza Wiecha. W pierwszym z nich, autor pokazuje przejawy żałoby narodowej po katastrofie smoleńskiej z wyraźnym dystansem, nie ulegając panującym wtedy powszechnie emocjom. Drugi zestaw Wiecha to opowieść o próbach oswajania nowoczesnych biur wielkich korporacji, przez pracujących tam ludzi. Ze zdjęciami rzeczywistości korporacyjnej koresponduje historia Mariusza Foreckiego, o stopniowym upadku zakładów im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Zdjęcia fotografa z Poznania są wycinkiem większego projektu o popkulturze pracy. Numer dziewiąty "5klatek" zamyka fascynujący dokument Macieja Pisuka o mieszkańcach warszawskiej Pragi. W surowych czarno-białych kadrach autor przybliża nam bardzo intymny świat, ludzi wyrzuconych poza nawias współczesnej, nowoczesnej, bogatej Warszawy.
Dziewiąty numer magazynu "5 klatek" można pobrać bezpłatnie ze strony: www.5klatek.pl
Polecamy