7Artisans Photoelectric 28 mm f/1.4 ASPH E+ to szeroki kąt dla wymagających

Autor: Michał Chrzanowski

22 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Wysoka rozdzielczość i ponadprzeciętna jakość obrazu oraz klasyczny design i wytrzymała budowa - oto 7Artisans Photoelectric 28 mm f/1.4 ASPH E+, stałka z mocowaniem Leica M, którą zoptymalizowano także do współpracy z bezlusterkowcami Sony.

7Artisans nie zwalnia tempa i po premierach takich szkieł jak 7.5 mm f/2.8 Fisheye, 50 mm f/1.8 czy 60 mm f/2.8 Macro przyszła pora na kolejny model. Tym razem producent powiększył swoją ofertę o szerokokątną stałkę Photoelectric 28 mm f/1.4 ASPH E+ z mocowaniem Leica M. Jednak oznaczenie E+ w nazwie informuje, że obiektyw ten został także zoptymalizowany do pracy poprzez specjalny adapter z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Sony.

Jakość obrazu to priorytet

Jak zaznacza producent najnowszy model 7Artisans 28 mm f/1.4 ASPH E+ ma odznaczać się ponadprzeciętną jakością obrazu z wysoką rozdzielczością i odpowiednio korygowanymi wadami optyki. Odpowiadać za to będzie układ, który składa się z 11 elementów rozmieszczonych w 9 grupach. Wśród nich znalazły się: jedno szkło asferyczne ASPH, dla elementy ED wykonany z niskodyspersyjnego szkła i jedno o niskiej dyspersji, a także trzy elementy o wysokim współczynniku załamania światła. Dodatkowo obiektyw korzysta z aż 13-listkowej przysłony o nominalnym otworze f/1.4 (domkniemy do f/16), co w połączeniu z minimalną odległością ogniskowania wynoszącą 70 cm może być gwarantem ciekawego rozmycia dalszego planu i okrągłego efektu bokeh - oczy podczas fotografowania z bliższych odległości. Poza tym na frontowy element będziemy mogli nakręcić filtry o średnicy 52 mm.

Cena i dostępność

W pełni manualny obiektyw mierzy 81.5 x 60 mm i waży 490 g. W wygodnym ustawianiu ostrości ma pomóc sporych rozmiarów i wyraźnie rowkowany pierścień oraz skala informująca o odległości hiperfokalnej. Model 7Artisans Photoelectric 28 mm f/1.4 ASPH E+ jest już dostępny w sprzedaży w cenie 499 dolarów.

Nazwa 7Artisans Photoelectric 28 mm f/1.4 ASPH E+
Producent
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Leica M
Ogniskowa 28 mm
Maksymalna jasność 1.4
Maksymalna wartość przysłony 16
Liczba listków przysłony 13
Pierścień przysłony tak
Układ optyczny 11 elementów / 9 grup
Wewnętrzne ogniskowanie tak
Pole widzenia 75°
Minimalna odległość ogniskowania 70 cm
Tryb makro nie
Średnica filtra 52 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus nie
Stabilizacja nie
Obudowa metal
tworzywo sztuczne
Skala odległości tak
Przycisk funkcyjny nie
Uszczelnienia nie
Mocowanie statywowe nie
Wymiary 81.5 x 60 mm
Waga 490 g
Cena w dniu premiery 499 dolarów
Uwagi E+ w nazwie informuje, że obiektyw ten został zoptymalizowany do pracy (poprzez specjalny adapter) z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Sony

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony prezentuje superjasny obiektyw 28-70 mm, będący bezpośrednią odpowiedzią na innowacyjny model Canona. Szkło jest przy tym dużo lżejsze i mniejsze, a do tego oferuje rozbudowaną...
20
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Zgodnie z wiosennymi zapowiedziami do sprzedaży trafiają obiektywy stałoogniskowe Sigma z mocowaniem Canon RF. To dobrze znane i lubiane modele 16 mm f/1.4, 23 mm f/1.4, 30 mm f/1.4 i...
5
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike prezentuje swój drugi obiektyw z serii Pro, który łączyć ma wysoką jakość optyczną i rozbudowaną ergonomie z niską ceną. Szkło wyceniono na mniej niż 1500 zł.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)