Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Kolejny premierowy aparat Fujifilm to przedstawiciel niezwykle udanej serii amatorskich cyfrówek, które - przynajmniej z wyglądu - mogłyby uchodzić za zaawansowane. W przeciwieństwie do zaprezentowanych tego samego dnia kompaktów z nowej serii 'E' (FinePix E550 oraz FinePix E510 i E500), FinePix S3500 oferuje raczej zautomatyzowaną pracę wzbogaconą trybem priorytetu przysłony. Następca S3000 wyposażony został przetwornik 4.0 miliony pikseli, prawie o milion więcej niż jego poprzednik.
Firma Fujifilm przyzwyczaiła nas już do popularnych cyfrówek wzorowanych kształtem na lustrzankach. Dzięki takiej konstrukcji aparat zyskuje na funkcjonalności i ergonomii. Dzisiejsza premiera FinePix S3500 to bezpośredni następca modelu S3000, który został zaprezentowany prawie rok temu. Podobnie jak starszy brat, S3500 zachował obłą, metalizowaną "lustrzanko-podobną" obudowę oraz podobny obiektyw 39-234mm F2.8-F3.0 oferujący 6-krotny zoom optyczny, który tylko nieznacznie różni się zakresem ogniskowych.
Najważniejsza zmiana w nowym modelu, to oczywiście większa rozdzielczość matrycy, która poprzednio miała 3.2 miliony pikseli, a teraz osiąga wartość 4.0. Kolejną zmianą jest zaimplementowanie standardu PictBridge, który umożliwia bezpośredni wydruk na drukarkę bez konieczności podłączania aparatu do komputera.
Oczywiście, jak wszystkie poprzednie modele w serii, S3500 wyposażony został w elektroniczny wizjer o identycznych parametrach jak w S3000 (0.33", 110 000 pikseli) oraz tradycyjny monitor LCD o przekątnej 1.5", co nie jest wartością imponującą. Ciekawostką jest aż 6 trybów pracy lampy, co jak twierdzi producent, pozwala na optymalne wykorzystanie lampy w większości sytuacji zdjęciowych.
Jak podaje informacja prasowa, poprawiony został względem poprzedniego modelu czas reakcji na przyciśnięcie spustu. A czas uruchomienia aparatu skrócony został do niespełna 2,3 sekundy. Bardziej zaawansowanych fotografujących ucieszy dostęp do nastawów ręcznych, a mniej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z czterech zdefiniowanych programów tematycznych.
Tradycyjnie już produkt Fujifilm zasilany jest za pomocą czterech baterii lub akumulatorów AA (paluszków). Zdjęcia, zaś zapisywane są na karcie xD-Picture Card. Aparat trafi do sprzedaży na przełomie sierpnia i września. Dodajmy dla porządku, że za Oceanem model ten będzie sprzedawany jako FinePix S3100.
Fujifilm FinePix S3500 - specyfikacja techniczna