Lumu Power 2 - nowe funkcje i trzy warianty cenowe

Autor: Maciej Luśtyk

29 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

W dzisiejszych czasach ze światłomierzy zdaje się korzystać coraz mniej osób, nadal są one jednak najlepszym sposobem na odpowiednie wyważenie oświetlenia sceny. Nowa generacja urządzenia Lumu zamyka funkcjonalność profesjonalnych światłomierzy z miniaturowej formie.

Od pojawienia się pierwszej generacji światłomierza Lumu mijają 3 lata. W tym czasie wiele się zmieniło. Urządzenie zyskało m.in. możliwość pomiaru światła błyskowego i temperatury barwowej. Najnowsza generacja światłomierza kierowanego do użytkowników iPhone’ów, Lumu Power 2, oferuje z kolei usprawnione czujniki pomiaru i nowe funkcje, a do tego oferowane jest w 3 wariantach cenowych różniących się możliwościami.

Większa funkcjonalność, ale tylko w najdroższej wersji

Główną zmianą w konstrukcji są bardziej wydajne czujniki, które teraz pozwolą na efektywne zmierzenie temperatury barwowej oświetlenia łączącego światło ciągle i błysk oraz na bardziej precyzyjny pomiar każdego z nich osobno. Funkcja pomiaru temperatury barwowej błysku dostępna będzie jednak jedynie w wersji Pro, kosztującej aż 499 dolarów.

Wersja Power nie różni się zanadto możliwościami od wcześniejszej generacji światłomierza i ustępuje wersji Pro tylko nieznacznie. W jej wypadku nie będziemy mogli jedynie zmierzyć wspomnianej już wcześniej temperatury błysku. Wersja Lite ogranicza już jednak nasze możliwości wyłącznie do pomiarów światła odbitego i błysku. Za jej pomocą nie uzyskamy więc informacji na temat barwy światła i jego natężenia wyrażanego luksach. 

To jednak nadal bardzo sprawny światłomierz, działający w zakresie - 4 EV-20 EV, który pozwoli nam na precyzyjne dokonywanie pomiarów w studio i w plenerze. Jak zapewni producent, Lumu może konkurować z profesjonalnymi konstrukcjami, a margines błędu pomiaru oscyluje na granicy 0,1 EV. Do tego otrzymujemy wygodną aplikację, która pozwala na łatwe kalkulowanie długich czasów ekspozycji, przeliczanie czasów przy użyciu filtrów ND czy sporządzanie notatek na temat oświetlenia. Do tego działa ona także bez urządzenia Lumu, wspierając się pomiarami dokonywanymi za pomocą aparatu w smartfonie. W tym wypadku otrzymujemy jednak wyłącznie możliwość punktowego pomiaru światła odbitego.

Cena i dostępność

Lumu Power 2 dostępny jest do kupienia w cenach 499 dolarów (Lumu Power 2 Pro), 399 dolarów (Lumu Power 2) i 249 dolarów (Lumu Power 2 Lite). Na razie nie wiemy kiedy i w jakich cenach pojawi się w sprzedaży w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lu.mu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Godox prezentuje nową wersję wydajnej plenerowej lampy błyskowej. Zasilana akumulatorem AD600BM II nie wspiera TTL, ale oferuje dużą moc, tryb HSS i jest zdecydowanie tańsza od bardziej...
0
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Phoenix ma za mało odjechany charakter? Harman powraca z kolejnym filmem efektowym, który jeszcze bardziej podkręca wyjściowe rezultaty. Fotografując na materiale Harman RED otrzymamy...
8
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux prezentuje lampę, która odmienić ma oblicze oświetlenia filmowego. Evoke 500B to pierwsza na świecie, odporna na warunki atmosferyczne głowica LED bi-color o mocy 5000W.
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)