Gnarbox to rozwiązanie, które może zmienić oblicze gry

Autor: Michał Chrzanowski

21 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

To niepozorne urządzenie z ogromnymi możliwościami - obiecuje producent. Gnarbox ma zapewniać backup danych, edytowanie zdjęć RAW i filmów 4K oraz dzielenie się zarejestrowanym materiałem w pełnej rozdzielczości.

Bez wątpienia Gnarbox to rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą przede wszystkim o fotografach, filmowcach i  miłośnikach sportów ekstremalnych. Zresztą też w taki sposób jest reklamowane przez producenta. Co w takim razie jest szczególnego w Gnarbox, że ma „zmienić oblicze gry“?

 

 

Na pierwszy rzut oka Gnarbox przypomina typowy dysk przenośny służący do backupu danych. I poniekąd tak jest. Został wyposażony w dwa czytniki kart - SD i microSD. Poza tym w jego wnętrzu znajdziemy procesor Intel Quad Core 1,92GHz, 2 GB RAM, kartę graficzną (również produkcji Intel), łącze Wi-Fi (300mbps 802.11 a/b/g/n), akumulator ładowany przez USB, który powinien wystarczyć nawet na 6 godzin nieprzerwanej pracy. Jest także 128 GB pamięci flash na dane. Będziemy więc w stanie natychmiastowo zaimportować i zabezpieczyć zarejestrowany materiał bez konieczności użycia komputera. Do tego dysk przenośny został uszczelniony, dzięki czemu jest odporny na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Tak więc pod tym względem Gnarbox to urządzenie jakich obecnie wiele na rynku.

Jednak jego prawdziwa moc objawia się za sprawą dedykowanej aplikacja, która zapewnia naprawdę wiele. Program, który jest dostępny na iOS i Androida, umożliwia efektywną edycję plików RAW. Otrzymujemy możliwość poprawy ogólnej ekspozycji zdjęcia oraz ingerencji w najjaśniejsze i najciemniejsze partie kadru. Wywołane zdjęcie możemy wyeksportować na dysk lub urządzenie mobilne w najwyższej rozdzielczości jako JPEG. Jednak to nie wszystko. Dzięki aplikacji będziemy w stanie edytować film nagrany w jakości 4K. W tym przypadku także otrzymujemy szereg przydatnych funkcji: zaznaczenie początku i końca nagrania, poprawę ekspozycji, dodanie wizualnych efektów i muzyki. Tak zmontowane nagranie również zapiszemy w najwyższej rozdzielczości. Tego wszystkiego będziemy w stanie dokonać bez konieczności uruchamiania komputera.

Poniżej prezentujemy krótki tutorial, w którym zademonstrowane są najważniejsze możliwości Gnarbox.

 

 

Gnarbox jest już dostępny w przedsprzedaży. Za urządzenie trzeba zapłacić 299 dolarów. Pierwsze dostawy powinny rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe przenośne panele i tła fotograficzne od Fomei
Nowe przenośne panele i tła fotograficzne od Fomei
Fomei wprowadziła do oferty trzy nowe akcesoria. Mobilny panel 150x200 cm, kompaktowa rama 75x90 cm i tła fotograficzne typu roll-up 180x200 cm zaprojektowano z myślą o wymagających fotografach,...
1
GoPro prezentuje adapter anamorficzny - filmowe efekty z kamerki sportowej
GoPro prezentuje adapter anamorficzny - filmowe efekty z kamerki sportowej
GoPro rozszerza ofertę dedykowanych akcesoriów o adapter anamorficzny. Anamorphic Lens Mod pozwoli nam uzyskać kinowe proporcje obrazu 21:9 i charakterystyczne poziome flary.
4
Litemons LA600R i LA600Bi - nowe lampy LED w ofercie marki Godox
Litemons LA600R i LA600Bi - nowe lampy LED w ofercie marki Godox
Doża moc i szeroka paleta barw to kluczowe cechy nowych studyjnych lamp LED firmy Godox - na rynek wchodzą modele Litemons LA600R i LA600Bi
1