Akcesoria
LaCie Rugged SSD Pro5 - 5300 MB/s w zapisie, czyli najszybszy przenośny dysk SSD na rynku
Epson zapowiada wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych drukarek atramentowych. Skierowane do różnych odbiorców modele Stylus C66 i C86 drukują za pomocą pigmentowych atramentów DuraBrite i, jak zapewnia producent, dają wodoodporne obrazy o wysokiej trwałości.
Zacznijmy od najważniejszej cechy wspólnej nowych drukarek. Obie drukują w, sprawdzonej już, technologii DuraBrite, pozwalającej nawet na całkowite zanurzenie wydruku w wodzie. Według zapewnień producenta nie wpłynie to negatywnie na jakość obrazu - choć dotyczy to raczej specjalnych papierów z serii DuraBrite. Przypomnijmy tylko, że użyte po raz pierwszy w modelu Stylus C64, atramenty DuraBrite to kolejna propozycja Epsona na rynku atramentów pigmentowych, czyli tych bardziej trwałych (w porównaniu z konkurencją barwnikową). Zarówno Stylus C66, jak i C86 pozwalają na fotorealistyczny druk w optymalizowanej rozdzielczości 5760 x 1440.
Epson Stylus C66 umożliwia druk przy użyciu 4-piktolitrowej kropli (przy zmiennej wielkości w zależności od ustawień) i bezramkowy druk w pocztówkowym formacie 10 x 15 cm. Tak jak wspomniany już model C64, Stylus C66 oferuje dużą szybkość wydruku - 17 s./min. w czerni i bieli, i do 9 s./min. w kolorze, w trybie ekonomicznym, na zwykłym papierze. Należy jednak pamiętać, że prędkość w dużym stopniu zależy też od wydajności I konfiguracji systemu operacyjnego. Drukarka jest kompatybilna z systemami Windows, łączy się z komputerem za pomocą łącza USB 1.1 i zapewnia cichą pracę od początku do końca drukowania.
Epson Stylus C86 to już drukarka z nieco wyższej półki. Umożliwia bezramkowy druk w siedmiu najpopularniejszych rozmiarach - w tym 10 x 15 cm, 8 x 10 cali i A4. Imponująca jest szybkość wydruku - Stylus C86 umożliwia drukowanie w czerni i bieli w tempie 22 s./min. i 12 s./min. w kolorze. Zmienna wielkość kropli pozwala na osiągnięcie kropli wielkości zaledwie 3 piktolitrów. Drukarka jest kompatybilna zarówno z Windowsami, jak i z Macintoshami, a z komputerem łączy się za pomocą portu USB 1.1 lub szeregowego. Jednak to nie wszystko - C86 współpracuje z opcjonalnym urządzeniem 10/100 Base-Tx Ethernet Print Server, które umożliwia pracę w sieci i wspólne korzystanie z drukarki z różnych stanowisk, natomiast również opcjonalny Wireless Ethernet Print Server pozwala na bezprzewodową pracę w sieciach Wi-Fi.
Ostatnią zaletą opisywanych drukarek jest ich cena - amerykańskie ceny sugerowane przez producenta to zaledwie 69 i 99 dolarów za C66 i C86 odpowiednio. Jak widać postęp technologiczny sprawia, że na naszych oczach dokonuje się kolejne przesunięcie standardu druku atramentowego - oczywiście wzwyż. Drukarki takie, jak te, które niedługo wprowadzi na rynek Epson, dają wysoką trwałość nawet mniej zamożnym wielbicielom cyfry. Czekamy na dalsze propozycje