CAMEDIA P-10 i P-440 - druk termosublimacyjny

Autor: Tomasz Gutkowski

5 Wrzesień 2003
Artykuł na: 4-5 minut
Olympus zaprezentował dwie nowe drukarki termosublimacyjne zgodne ze standardem druku bezpośredniego PictBridge. CAMEDIA P-10 uatrakcyjni każdą imprezę, a CAMEDIA P-440 przyda się w agencji fotograficznej lub laboratorium paszportowym.

Olympus zaprezentował dwie nowe drukarki termosublimacyjne zgodne ze standardem druku bezpośredniego PictBridge. CAMEDIA P-10 uatrakcyjni każdą imprezę, a CAMEDIA P-440 przyda się w agencji fotograficznej lub laboratorium paszportowym.

Olympus CAMEDIA P-10 z akcesoriami

Trwa moda na domowe drukarki, podłączane bezpośrednio do aparatu. Kto spróbował choć raz pobawić się takim urządzeniem w gronie znajomych wie ile przyjemności może dostarczyć szybkie przełożenie obrazu z aparatu cyfrowego na papier. Szczególnie gdy jakość wydruku jest porównywalna z klasyczną odbitką fotograficzną.

CAMEDIA P-10 to proste w obsłudze urządzenie pozwalające na wykonanie natychmiastowego wydruku w formacie 10x15cm. Wystarczy podłączyć aparat zgodny z systemem PictBridge, zadać odpowiednie ustawienia (z ramką lub bez), wybrać ilość kopii i poczekać ok. 45 sek. na końcowy wynik. po trzech przebiegach kolorowych druk kończy się laminacją, która uodparnia odbitkę na zniszczenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

P-10 zamknięta jest w atrakcyjne, sześciennej obudowie o wymiarach 180 x 180 x 160mm. W zestawie znajduje się podajnik w formie kasety na 50 arkuszy papieru. Niestety prąd dostarczany jest tylko z sieci, bez możliwości skorzystania z drukarki w terenie (z akumulatorami). Rozwiązaniem zastępczym może być tu jednak zasilacz samochodowy. Dobra zabawa gwarantowana. Poza wydrukami w standardowym formacie 10x15 możemy stworzyć wglądówki oraz zdjęcia paszportowe.

CAMEDIA P-440 to już znacznie poważniejszy sprzęt oferujący bezramkowy wydruk termosublimacyjny w formacie A4. Tak samo jak w wypadku P-10 plik zdjęciowy można przesłać prosto z aparatu, ale tu mamy znacznie większą wygodę dzięki wbudowanemu ekranowi LCD o przekątnej 1.8". Dokonamy na nim podstawowej edycji, wyboru plików oraz trybu druku. Do wyboru są takie opcje jak druk pocztówkowy, nadruk ramki, nakładanie filtrów oraz datowanie, obracanie, przycinanie. Poza pełnym drukiem A4 (dokładnie 203 x 258mm) dostępne są formaty A5, A6, index, zdjęcia składane (multiphoto) oraz paszportowe.

P-440 posiada wbudowane gniazda kart xD-PictureCard oraz złącze PCMCIA pozwalające na zastosowanie kart CompactFlash i innych. Wejście USB obsługuje komunikację z komputerem, a wyjście Video pozwala na wyświetlenie obrazu na monitorze telewizora. Drukarka zgodna jest z formatami Exif 1.1 i Exif 2.2, a także PRINT Image Matching II, dzięki któremu uwzględniane są takie informacje jak przestrzeń barwna czy równoważenie bieli zastosowana przez aparat.

Informacja prasowa sugeruje takie zastosowania jak agencje fotograficzne, agencje modelek, czy studia paszportowe. Metoda termosublimacyjna polegająca na termicznym uwalnianiu odpowiedniej ilości jednego z trzech kolorów daje precyzyjne wydruki o płynnych przejściach tonalnych. 24-bitowy kolor przy 256 poziomach na punkt daje szeroki zakres 16.7 mln odcieni. Dodajmy jeszcze, że zadruk jednej kartki A4 zajmuje 75 sekund.

Obie drukarki dostępne będą na rynku na jesieni 2003 roku.

Tekst informacji prasowej Olympus CAMEDIA P-10

Tekst informacji prasowej Olympus CAMEDIA P-440

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Godox prezentuje nową wersję wydajnej plenerowej lampy błyskowej. Zasilana akumulatorem AD600BM II nie wspiera TTL, ale oferuje dużą moc, tryb HSS i jest zdecydowanie tańsza od bardziej...
0
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Phoenix ma za mało odjechany charakter? Harman powraca z kolejnym filmem efektowym, który jeszcze bardziej podkręca wyjściowe rezultaty. Fotografując na materiale Harman RED otrzymamy...
8
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux prezentuje lampę, która odmienić ma oblicze oświetlenia filmowego. Evoke 500B to pierwsza na świecie, odporna na warunki atmosferyczne głowica LED bi-color o mocy 5000W.
0