OBIEKTYWnaKOLEJ 2008 - konkurs fotograficzny

Do 15 września 2008 roku można nadsyłać fotografie na trzecią edycję konkursu "OBIEKTYWnaKOLEJ 2008". W tym roku dla uczestników przygotowaną jedną kategorię tematyczną pod hasłem: "Chwilo trwaj!".

Autor: Marta Sinior

5 Sierpień 2008
Artykuł na: 4-5 minut

Kolejowa pasja to wyraziste, pozytywne emocje, jakimi ludzie darzą drogi żelazne i wszystko to, co po nich się porusza. Fascynacja człowieka maszyną, ruchem, ogromem. Nostalgia za tym, co odchodzi z ostatnimi gwizdami parowozów. Marzenie o powrocie do przyszłości, w której świat zmienia na lepsze, zamazuje się i znika za oknami superszybkich pociągów...

Konkurs "OBIEKTYWnaKOLEJ" to próba syntezy tych dwóch namiętności. Kolej i fotografia. Fotografia i kolej. Obiektyw na kolej, a może kolej obiektywna? Dwie ożywcze pasje napędzają naszą inicjatywę. Setki uczestników dwóch dotychczasowych edycji - w latach 2006 i 2007 - pokazują, że w dobie zaawansowanych technologii i kolej, i fotografia nie straciły na wartości. Zmieniają się, ale pozostają ważne dla wrażliwych.

(...) Udowodnij fotografią, że kolej jest piękna albo dowiedź wartości fotografii utrwalając nań kolej...
W tym roku, dla odmiany, mamy tylko jedną kategorię, w której oceniane będą prace fotograficzne uczestników - "Chwilo trwaj". By oddać ideę tej kategorii efektem prac powinny być obrazy ukazujące niepowtarzalność, unikalność kolei, jej otoczenia, kolejarzy...
- zachęcają organizatorzy konkursu.

REGULAMIN KONKURSU

1. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna, z wyjątkiem pracowników Kolejowej Oficyny Wydawniczej sp. z o.o.

2. W przypadku wygranej przez niepełnoletniego uczestnika konkursu, odbiór nagrody musi zostać pokwitowany przez przedstawiciela ustawowego tejże osoby - rodzica lub opiekuna.

3. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne o tematyce związanej z koleją, wykonane w dowolnej technice w kategorii: "Chwilo trwaj!".

4. Prace uczestników konkursu prezentowane będą na stronie internetowej: www.kow.com.pl.

5. Zgłoszenie prac do konkursu następuje wyłącznie poprzez wypełnienie kuponu zamieszczonego na łamach tygodnika Kurier PKP oraz na stronie konkursu.

6. Prace można przesyłać wyłącznie drogą listowną, na adres siedziby spółki wraz z wypełnionym kuponem. Przesłane zdjęcia mają mieć formę plików elektronicznych (zapis na płycie CD lub DVD) w formacie JPG plik o wielkości minimum 1 MB. Maksymalna ilość zgłoszonych fotografii nie może przekroczyć 5 sztuk.

7. Płyta CD (DVD) ze zdjęciami powinna być opatrzona godłem. Godło powinno składać się z dwóch liter i 5 cyfr. Do płyty lub zdjęć należy dołączyć zaklejoną kopertę, opatrzoną godłem, z konkretnymi danymi: imię, nazwisko, adres, e-mail

i telefon kontaktowy.

8. Oceny nadesłanych do konkursu prac i podziału nagród dokona komisja konkursowa, która weźmie pod uwagę prawidłowość zgłoszeń oraz ich zgodność z regulaminem.

9. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie www.kow.com.pl oraz na łamach tygodnika Kurier PKP, po rozstrzygnięciu konkursu.

10. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej na stronach internetowych www.kow.com.pl, w tygodniku Kurier PKP.

Nagrody

Za zajęcie I, II i III miejsca zostaną przyznane nagrody rzeczowe. Przewidziana jest również Nagroda publiczności przyznawana przez internatów, głosujących na stronie konkursu.

Konkurs trwa do 15 września 2008 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród nastąpi do 15 października 2008.

Kupon oraz pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.kow.com.pl/konkurs/2008

Organizatorem konkursu fotograficznego jest Kolejowa Oficyna Wydawnicza, wydawca tygodnika Kurier PKP.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Za nami kolejna edycja jednego z naszych ulubionych konkursów fotograficznych. Portrait of Britain od 7 lat nagradza zdjęcia dokumentujące społeczność Wielkiej Brytanii. Tegoroczna...
8
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
Grób dziadka jest w Polsce, tatę zabito w Katyniu, mama zmarła w Iranie, siostra w Stanach, a mnie pochowają w Nowej Zelandii” – te słowa Andrzeja Rybińskiego widniały na szybie jednego ze...
20
Czym żyje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2025
Czym żyje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2025
Poznaliśmy nazwiska fotografów, których projekty zobaczymy w sekcji otwartej nadchodzącego Fotofestiwalu. Oto mały przedsmak tego, co będzie można ujrzeć na czerwcowych wystawach w...
12
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj