Konkurs fotograficzny "Uchwyć puls Warszawy"

Organizatorzy konkursu "Uchwyć puls Warszawy" postawili przed uczestnikami nie lada zadanie, mianowicie fotografie wyłonione w konkursie powinny zaprezentować Warszawę jako żywy organizm. Zmierzyć się z tym niełatwym tematem mogą osoby w wieku 18-30 lat posiadające status studenta lub absolwenta uczelni wyższej, szkoły policealnej lub pomaturalnej.

Autor: Marta Sinior

4 Kwiecień 2007
Artykuł na: 4-5 minut

Od organizatorów: Miasto to nie tylko budynki i ulice, ale to przede wszystkim ludzie, którzy nadają mu charakter, przypisują znaczenia konkretnym miejscom, elementom, pozostawiają część siebie wszędzie tam, gdzie spędzają czas. Dlatego też, właśnie do młodych jest kierowany niniejszy konkurs, aby zabrali pozostałych mieszkańców miasta na wycieczkę, na poszukiwanie żywej, aktywnej, pięknej w ich oczach stolicy. Wszak Warszawa żyje, ma swego ducha, który kształtowany przez wieki, nadal jest zauważalny w każdym jej zakątku. Warszawa to także galeria ludzkich uczuć, są miejsca gdzie łatwo jest wyznawać miłość, są także te, które wzbudzają w nas nostalgię, a nawet smutek powodujący łzy. Z historii tego zacnego miasta znane są przykłady, kiedy cała Warszawa krzyczała, złościła się, płakała. Takie sytuacje, zdarzenia świadczą o świetności miasta. Nie zapominajmy jednak, że historia jest pisana każdego dnia i warto ją uwiecznić na fotografiach, które ktoś za kilka lat obejrzy i z przyjemnością wróci myślami do dnia dzisiejszego.

Regulamin Konkursu fotograficznego Uchwyć puls Warszawy

1. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna w wieku od 18 do 30 lat, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz status studenta lub absolwenta uczelni wyższej, szkoły policealnej lub pomaturalnej.

2. Zadaniem uczestnika jest zrealizowanie zdjęcia, odwołującego się do tytułu konkursu.

3. Każdy uczestnik może przesłać nie więcej niż trzy zdjęcia.

4. Termin nadsyłania prac upływa 8 maja 2007 roku.

5. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać: ] 6. Zdjęcia w formacie cyfrowym powinny spełniać następujące parametry techniczne:

  • zapis koloru zdjęć jako CMYK
  • rozdzielczość 300 dpi
  • wielkość minimalna to 1500 pikseli (krótszy bok)

Nagrody

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez specjalnie powołaną Komisję Konkursową, która przyzna:

Nagrodę główną - czteromiesięczne warsztaty fotograficzne w Europejskiej Akademii Fotografii o wartości 2200 zł.

Nagrodę za drugie miejsce - obiektyw Sigma 70-300 f/4-5.6 DG, statyw Slik 400DX oraz plecak Case Logic SLRC-4 o łącznej wartości 1500zł.

JM Rektor SGGW może wyróżnić osobę spośród uczestników konkursu, która najlepiej odda Puls SGGW. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie konkursu nastąpi 19 maja 2007 roku podczas obchodów Dni SGGW.

Wszystkie prace nagrodzone zostaną zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Głównej SGGW, Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Pałacu w Wilanowie.

Fotografie konkursowe należy przesłać pocztą na adres:

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
ul. Nowoursynowska 166
02-787 Warszawa

z dopiskiem "Konkurs fotograficzny"

Prace można dostarczyć również osobiście do sekretariatu Międzywydziałowego Studium Gospodarki Przestrzennej (ul. Nowoursynowska 166, Warszawa). Godziny otwarcia sekretariatu dostępne na stronie internetowej pod adresem: www.msgp.sggw.waw.pl

Organizatorem Konkursu jest: Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej (SKNGP) działające przy Międzywydziałowym Studium Gospodarki Przestrzennej (MSGP) Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW).

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
 Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards zdobyło zdjęcie surfera
Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards...
Fotografia Jérôme'a Brouilleta, przedstawiająca brazylijskiego surfera Gabe’a Medinę, zdobyła główną nagrodę World Sports Photography Awards 2024. W konkursie wzięli udział najlepsi fotografowie...
13
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Za nami kolejna edycja jednego z naszych ulubionych konkursów fotograficznych. Portrait of Britain od 7 lat nagradza zdjęcia dokumentujące społeczność Wielkiej Brytanii. Tegoroczna...
9
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
Grób dziadka jest w Polsce, tatę zabito w Katyniu, mama zmarła w Iranie, siostra w Stanach, a mnie pochowają w Nowej Zelandii” – te słowa Andrzeja Rybińskiego widniały na szybie jednego ze...
20
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj