Henkel Art Award po raz czwarty

Konkurs organizowany przez firmę Henkel adresowany jest do twórców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Na artystów czekają bardzo atrakcyjne nagrody między innymi: czek na 5000 euro, trzymiesięczne stypendium artystyczne w Wiedniu oraz organizacja wystawy prac w Wiedniu.

Autor: Marta Sinior

31 Maj 2005
Artykuł na: 4-5 minut

Konkurs organizowany przez firmę Henkel adresowany jest do twórców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Na artystów czekają bardzo atrakcyjne nagrody między innymi: czek na 5000 euro, trzymiesięczne stypendium artystyczne w Wiedniu oraz organizacja wystawy prac w Wiedniu.

W tym roku konkurs realizowany jest na dwóch płaszczyznach: rysunek nowoczensny i fotografia.

Nagrody w konkursie Henkela przyznawane będą w dwóch kategoriach wiekowych: Henkel Art. Award - konkurs bez limitu wiekowego oraz Young Artist's Prize - konkurs dla młodych artystów plastyków i fotografików z limitem wiekowym do 40 lat.

Tegoroczna edycja konkursu Art Award po raz pierwszy została ogłoszona w dwudziestu ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji Środkowej. Wszędzie tam, gdzie działamy, wnosimy wkład na rzecz lokalnej społeczności. Konkursem Art Award chcemy objąć jak największe grono twórców, promować ich artystyczne osiągnięcia i zwiększać zrozumienie tego regionu powiedział Günter Thumser, prezes Henkel CEE.

W konkursie obok polskich twórców, o nagrody rywalizować będą artyści z Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Rosji, Rumunii, Serbii i Czarnogóry, Słowacji, Słowenii, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy, Uzbekistanu oraz Węgier. Rok po akcesji Polski do Unii Europejskiej nasi artyści mają okazję zaprezentować swój indywidualny, twórczy punkt widzenia na rzeczywistość naszego kraju. Konkurs Art Award stwarza im szansę zaistnienia w międzynarodowym środowisku artystycznym i zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności ? wypowiedź Doroty Strosznajder, rzecznika prasowego firmy Henkel Polska sp. z o.o.

W ramach programu artists-in-residence, którego organizatorem jest austriacka fundacja Kulturkontakt, firma Henkel ufundowała nagrodę Young Artists Prize w wysokości 1.500 euro. Ponadto, program przewiduje przyznanie młodemu artyście trzymiesięcznego stypendium w Wiedniu z miesięcznym kieszonkowym 900 euro oraz organizację wystawy jego prac.

Do prac konkursowych należy dołączyć Curriculum Vitae napisane w języku angielskim lub niemieckim, dokumentację dorobku artystycznego oraz przykładowe prace w postaci oryginałów lub reprodukcji w formacie nie większym niż A3.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 czerwca 2005 roku.

Prace do konkursu Henkel CEE Art Award 2005 należy przesłać na adres:

Mmd Public Relations Poland
Al. Jana Pawła II 61 C, lok. 214
01-031 Warszawa

Prace do konkursu Young Artists Prize należy przesłać na adres:

KulturKontakt Austria
Department of Cultural Promotion and Sponsoring
Universitätsstraße 5
A-1010 Vienna, Austria

Więcej informacji o konkursie Young Artists Prize dostępnych jest na stronie: www.kulturkontakt.or.at

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
 Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards zdobyło zdjęcie surfera
Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards...
Fotografia Jérôme'a Brouilleta, przedstawiająca brazylijskiego surfera Gabe’a Medinę, zdobyła główną nagrodę World Sports Photography Awards 2024. W konkursie wzięli udział najlepsi fotografowie...
13
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Za nami kolejna edycja jednego z naszych ulubionych konkursów fotograficznych. Portrait of Britain od 7 lat nagradza zdjęcia dokumentujące społeczność Wielkiej Brytanii. Tegoroczna...
9
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
Grób dziadka jest w Polsce, tatę zabito w Katyniu, mama zmarła w Iranie, siostra w Stanach, a mnie pochowają w Nowej Zelandii” – te słowa Andrzeja Rybińskiego widniały na szybie jednego ze...
20
Powiązane artykuły
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj