Błyskawiczny Konkurs Fotograficzny - galeria Beaty Frysztackiej

Kolejną laureatką Błyskawicznego Konkursu Fotograficznego jest Beata Frysztacka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Autor: Michał Sułkiewicz

22 Styczeń 2003
Artykuł na: 4-5 minut

Beata Frysztacka, ur. 1973 w Częstochowie, mieszka w Krakowie, prowadzi artystyczne studio portretowe pod nazwą Firma Portretowa (email: bfrysztacka@wp.pl): Skończyłam polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Policealne Studium Fotograficzne "PHO-BOS" we Wrocławiu.

Na początku tylko teatr był moją pasją. Moja praca magisterska powstała na specjalizacji teatrologicznej. W języku teorii obrazu analizowałam możliwość zapisu widowiska teatralnego na obrazie fotograficznym. Wtedy już uczyłam się równolegle fotografii w "PHO-BOS"-ie. Tam zrobiłam dyplom z fotografowania teatru na specjalizacji artystycznej u Pani Natalii Lach-Lachowicz. Dyplom, zatytułowany "Teatr w subiektywie" spotkał się z wyróżnieniem, został pokazany na wystawie podyplomowej absolwentów szkoły, a następnie w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie powstał.
Po przybyciu do Krakowa pracowałam z ciekawością i głodem doświadczeń w zakładzie Pani Haliny Garzyńskiej-Kańskiej, historycznej już krakowskiej portrecistki. Chciałam być blisko warsztatowej pracy i blisko klientów z ich różnymi oczekiwaniami i gustami. Zdobywałam doświadczenie i nieocenionych kolegów.

fot. Beata Frysztacka

Obecnie pracuję na własny rachunek. Fotografuję najchętniej ludzi - przesłaniają mi wszystkie inne tematy. Spotkania w studio, dyskretne zaglądanie w czyjeś oczy i czyjąś duszę - wierzę, że to przygoda na całe życie. Każde zdjęcie to okruszyna prawdy o kimś kto siedział przed obiektywem mojego aparatu. Zdarza się, że zapominam o świecie (zupa kipi) buszując w moim archiwum i wspominając te ulotne chwile i spojrzenia, które połączyły mnie czasem na bardzo długo z osobami sportretowanymi.

A przecież przemijamy, za dzień i za dwa znów stajemy się trochę inni i trochę bliżsi końca. Zalani przez setki obojętnych i przypadkowych zdjęć z wakacji, imprez i spacerów - zachęcam - spotykajcie się oko w oko z fotografem - bo fotograf tez z czegoś musi żyć. A potem wszyscy przeminiemy i zostaną... zdjęcia.

wystawy:

  • podyplomowa PHO-BOS, Galeria Design, Wrocław 1997
  • Teatr w Subiektywie, Teatr im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem, 1997,
  • Twarze i imiona, Stowarzyszenie Da Gama, Kraków 2002

nagrody:

  • I miejsce w Wielkim Konkursie Fotograficznym firmy Schering 2002
  • I miejsce w Błyskawicznym Konkursie Fotograficznym na MTŁ Film, Foto, Video 2002

Technika wykonania zdjęć:

Wszystkie zdjęcia wykonane były w prostych warunkach studyjnych, przy stałych źródłach światła, aparatem Nikon F80, obiektyw Sigma 28-200, na negatywach Ilford Delta 400.

Negatywy wywołane w Rodinalu 1+50.

{GAL|26111
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
 Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards zdobyło zdjęcie surfera
Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards...
Fotografia Jérôme'a Brouilleta, przedstawiająca brazylijskiego surfera Gabe’a Medinę, zdobyła główną nagrodę World Sports Photography Awards 2024. W konkursie wzięli udział najlepsi fotografowie...
13
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Za nami kolejna edycja jednego z naszych ulubionych konkursów fotograficznych. Portrait of Britain od 7 lat nagradza zdjęcia dokumentujące społeczność Wielkiej Brytanii. Tegoroczna...
9
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
Grób dziadka jest w Polsce, tatę zabito w Katyniu, mama zmarła w Iranie, siostra w Stanach, a mnie pochowają w Nowej Zelandii” – te słowa Andrzeja Rybińskiego widniały na szybie jednego ze...
20
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj