Poznaj mistrza fotografii w Białymstoku

Autor: Marta Sinior

25 Marzec 2008
Artykuł na: 4-5 minut
Białostockie Towarzystwo Fotograficzne oraz Koło Antropologii Obrazu Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich fotografujących na comiesięczne darmowe warsztaty fotograficzne i spotkania autorskie. Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro, 26 marca 2008 roku, a gościem będzie niezależny fotoreporter, wieloletni fotograf "Newsweeka" - Adam Tuchliński.

Jak napisali organizatorzy jest Celem akcji możliwość wymiany doświadczeń, prezentacji swojego dorobku czy też pokazanie ciekawych zjawisk z dziedziny fotografii krajowej. W białymstoku nie ma ani szkoły artystycznej typu ASP, ani galerii fotografii. Pasjonaci fotografii nie mają miejsca, gdzie mogliby zaprezentować swoje prace ani miejsca, gdzie mogliby się spotkać i o fotografii podyskutować. W związku z taką sytuacją Białostockie Towarzystwo Fotograficzne z własnej inicjatywy postanowili zorganizować comiesięczne darmowe spotkania i warsztaty fotograficzne. Nasza inicjatywa jest prezentem dla miasta z okazji 50-lecia BTFu. - napisali organizatorzy. Cel jak i postawa godna pochwały. Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Gościem najbliższego spotkania będzie Adam Tuchliński, student ITF w Opawie oraz niezależny fotograf prasowy współpracując z "Gazetą Współczesną" w Białymstoku, PAP, tygodnikiem "Wprost" i "Newsweek Polska". W pierwszej godzinie artysta będzie omawiać prace przyniesione przez uczestników. W drugiej godzinie Adam Tuchliński pokaże swoje prace i opowie o kulisach pracy fotoreportera i dokumentalisty.

miłośników fotografii w BIałymstoku nie brakuje

Tematy spotkań:

1. wstęp - prowadził Marek Dolecki

2. kompozycja (plany, głębia ostrości, bokeh, plamy barwne (ich ciężar) mocne punkty, ocena przyniesionych prac - prowadził Ryszard Zięckowski

3. Praca z aparatem cyfrowym i przygotowanie plików dla fotolaboratorium - prowadzili pracownicy Profesjonalnego Laboratorium Fotografii

AGFA FOTOQUELLE

4. Spotkanie z cyklu Poznaj Mistrza warsztaty fotoreportażu i spotkanie autorskie z niezależnym fotoreporterem, wieloletnim fotografem Newsweeka Adamem Tuchlińskim.

5. cyfra: charakterystyka cyfry (matryce, optyka dedykowana, wady/zalety pracy, słabe strony tech. cyfrowej i sprzętu - prowadzi Piotr Kędyś

6. światło (światłomierz myśli na szaro, elementy systemu strefowego, infrared, filtry, efekt Schwartzschilda, pod światło i ze światłem, pomiar punktowy i matryca, używanie świateł studyjnych)

7. aspekty prawne w fotografii - Marek Dolecki i Marek Tomaszuk

8. rejestracja-kreacja: jak "poprawiać" zdjęcia w Photoshopie

9. przygotowywanie ekspozycji i portfolio, selekcja, seria, oprawa zdjęć

10. fotoreportaż: temat: "Musi być w tym jakies story", czyli banał, lub odkrycie.

11. krajobraz - B&W i kolor, motywy (zima, haiku, zwierzęta, makro), kicz

12. portret, akt

Kolejnymi gośćmi spotkań będą m.in: Zdzisław Rynkiewicz, Ryszard Zięckowski, Bogusław Skok, Wiktor Wołkow, Adam Tuchliński, Marek Tomaszuk, Wiesław Korycki.

Pomysłodawca i koordynator projektu: Piotr Kędyś, BTF

Koordynator projektu: Mariola Borkowska

Więcej informacji: warsztaty.foto@gmail.com

Najbliższe spotkanie: 26 marca 2008 godzina 18.30 w budynku Uniwersytetu przy Placu Uniwersyteckim, sala 108A w Białymstoku.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22
Powiązane artykuły