Stawiasz pierwsze kroki w filmowaniu? Oto 5 technik, które warto znać

Autor: Michał Chrzanowski

6 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Marzysz o tym, aby Twoje filmy wyglądały jak kinowe produkcje? Zastosuj się do tych pięciu rad, a kolejne nagrania, które wykonasz będą prezentować odpowiednią jakość.

Z pewnością nie jedna osoba, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z bardziej świadomym filmowaniem chce, by nagrywane materiały wyglądały niczym kinowe produkcje. Jednak, aby otrzymać takie efekty każdy musi przebyć swoją drogę, a nauka na własną rękę zarówno podstaw, jak i bardziej skomplikowanych technik nie należy do łatwych i szybkich zadań. Na szczęście z pomocą mogą przyjść liczne tutoriale realizowane przez profesjonalnych filmowców, którzy dzielą się praktyczną wiedzą.

Jednym z kanałów na Youtube, które warto dodać do obserwowanych, jest Film Riot. Znajdziecie tam całą masę inspirujących, praktycznych i bardzo rzeczowych wideoporadników. W jednym z ostatnich filmów Ryan Connolly podzielił się pięcioma swoimi ulubionymi technikami, z których regularnie korzystał w ciągu ostatnich 10 lat pracy. Są to wskazówki, które początkujący i nawet bardziej zaawansowany filmowiec powinien znać i wypróbować w swoich produkcjach.

 

Wskazówki i rady ujęte w powyższym materiale być może nie są niczym odkrywczym dla osób, dla których filmowanie jest chlebem powszednim. Niemniej dla początkujących filmowców mogą stanowić sporą dawkę wiedzy i dostarczyć wielu inspiracji. Oczywiście filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Film Riot został ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji i technik związanych z nagrywaniem filmów. Kanał został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o filmowcach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: unsplash.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły