Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
konstrukcja obrazu"]
Kluczowym dla sensu tych zdjęć obiektem, obecnym na różne sposoby w kadrze, jest symboliczna czysta kartka papieru. Towarzyszy ona portretom bliskich autorowi osób oraz spotykanych przypadkiem nieznajomych, których losy i przeżycia są zagadką. Te przejmujące fotograficzne portrety przekazują uniwersalną prawdę o przemijalności tego, co żywe i realne oraz trwaniu tego, co jest niematerialną wartością duchową.
Projekt Anamnesis - [re]konstrukcja obrazu]do tej pory pokazywany był w Galerii Pankow w Berlinie, w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Bratysławie oraz w Galerii FF w Łodzi i Galerii BWA Awangarda we Wrocławiu.
{BLD|Andrzej P. Bator urodził się w 1954 roku we Wrocławiu. Fotografią zajmuje się od lat osiemdziesiątych. Filozof sztuki i nauczyciel akademicki związany z Instytutem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie kieruje Zakładem Teorii i Historii Sztuki. Wykłada również w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2004 roku otrzymał stopień dra habilitowanego na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Bator jest autorem rozpraw naukowych oraz tekstów teoretycznych i krytycznych o sztuce. Redaktor naczelny Zeszytów Naukowo-Artystycznych Dyskurs, wydawanych przez wrocławską ASP. Na stałe współpracuje z Pismem Artystycznym Format.
Wystawa Andrzeja P. Batora {ITL|Anamnesis - [re]konstrukcja obrazu] prezentowana jest od 28 listopada do 30 grudnia 2006 roku w galerii "pf" i w sali 102 w Centrum Kultury "Zamek" (ul. Św. Marcin 80/82) w Poznaniu.