Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Taki sposób rejestracji zakłada zbliżenie się do źródeł powstawania obrazu, do istoty procesu. Pozwala na przyjrzenie się sobie i otoczeniu głębszym spojrzeniem, przez to umożliwia doznanie metafizycznych znaczeń, subiektywnej refleksji oraz kontemplacji. Odwołuje się, zarówno w treści jak i formie, jedynie do gramatyki i poetyki medium fotografii, do jej pierwotnej magiczności. Tak napisał Janusz Musiał, który swoje prace razem z Katarzyną Łatą-Wroną zaprezentują w Galerii "Czekram" w Katowicach. Wystawę Plastyczne oblicza fotografii będzie można oglądać od 28 listopada do 2 grudnia 2005 roku.
Janusz Musiał jest absolwentem Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W 2005 roku otrzymał stypendium od Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.
W swoich pracach podejmuje próby refleksji nad środowiskiem naturalnym, czasem, przestrzenią, prędkością, światłem, dotykiem, wizerunkiem. Poddaje analizie medium fotografii oraz media monitorowej reprezentacji. Wypowiada się w postaci cyklów fotograficznych, instalacji oraz prezentacji multimedialnych. Tworzy również krótkie formy filmowe. W swoich działaniach artystycznych najczęściej odwołuje się do fotografii bezkamerowej, kontaktowej, jak również do fotografii otworkowej.
Wybrane wystawy indywidualne: Oblicza światła-instalacje, Galeria Antrakt, Katowice; Odyseje światła, Za kulisami, Katowice; Całuny natury - ogień i woda, Galeria ZPAF, Katowice.
Wybrane wystawy zbiorowe: Całuny natury-ziemia, Wilno, Litwa; Gdzie jesteśmy?, Galeria ZPAF, Warszawa; Vi Labirynt Sztuki, Kłodzko; V Labirynt Sztuki, Kłodzko.
Katarzyna Łata-Wrona urodzona 29 maja 1973 roku w Świętochłowicach. W latach 1994-1999 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Filii w Katowicach, zakończone dyplomem w 1999 roku z projektowania graficznego i fotografii w pracowni prof. Tomasza Jury oraz w katedrze grafiki warsztatowej u prof. Stanisława Kluski. Od 2000 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 2002-2005 wiceprezes ds. artystycznych, Od 2005 roku jest prezesem Okręgu Śląskiego ZPAF.
Poza fotografią zajmuje grafiką warsztatową i projektową, projektowaniem i wykonywaniem biżuterii, a także formami przestrzennymi. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wybrane wystawy indywidualne: Kontrast, symbol, uproszczenie, Galeria Instytutu Mikołowskiego w Mikołowie, 1999; Fotografie, Foto Galeria Łakomscy, Sosnowiec, 2000;Serigrafie wystawa towarzysząca 4 Triennale Grafiki Polskiej, Galeria Sztuki "Miriam", Tychy, 2000,Grafiki, Stadtische Galerie, Altes Amtsgericht Petershagen, Niemcy, 2002; Graphic & Fotographic, w "European Day Spa", Manhattan-New York, USA, 2005.
Wybrane wystawy zbiorowe: Foto ASP: Galeria ASP w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, 1997; Młoda Sztuka z Katowic, Oberschlesisches Landesmuseum, Ratingen-Hosel (Niemcy), 1999; Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2000; Most do przyszłości- wystawa konkursowa, Galeria Sztuki Współczesnej "Bunkier Sztuki",Kraków, 2000; Bernstein Impressionen, Galeria "Spiegel", Mindem, Niemcy, 2002; wystawa zbiorowa Gdzie jesteśmy?, "Mała Galeria" i "Stara Galeria" ZPAF, Warszawa, 2005. W 2000 roku Katarzyna Łata-Wrona otrzymała nagrodę regulaminową Związku Polskich Artystów Plastyków w Katowicach "Praca roku 1999", a 2002 roku zdobyła nagrodę Marcela Roussi za zestaw grafik na 54. Salon Sztuki "Societe des Artistes du Hurepoix".
Wernisaż wystawy Katarzyny Łaty-Wrony i Janusza Musiała Plastyczne oblicza fotografii odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada 2005 roku w Galerii "Czekram" przy ulicy Mariackiej 20. Otwarcie nastąpi o godzinie 18.
Ekspozycja jest wystawą towarzyszącą I Fotograficznej Konferencji Naukowej odbywającej się w dniach 28-30 listopada 2005 roku w Katowicach.